| ionica_7509 a întrebat:

Mi-a aparut o mica iritatie in jurul vaginului si cateva bubite...nu ma pot plange ca ma manacnca sau ceva si nici nu au avut loc alte schimbari(fara scurgeri mai abundente, fara miros, etc). avusesem inainte cu cateva zile o iritatie pe partea interioara a labiilor mici( mai sus) insa aceea era cauzata de o mica zgarietura din neatentie. ce sa fac, cum trec?

2 răspunsuri:
| unknow a răspuns:

Eu zic sa te duci la farmacie si sa-i spui unei fete/femei de acolo care este problema! ea te va ajuta, si daca nu ea, atunci alta!winking eu am avut o problema intima odata si m-a ajutat mult o fata de la farmacie! sincer parerea mea este ca nu-i grav, app, ai avut vreun contact sexual pana acum, si daca da, cand a fost ultima oara, ca poate...

| Blondamea a răspuns:

In general absorbantele sau tampoanele produc astfel de iritatii. Daca ati avut o infectie urinara (nu ati spus ce fel) poate sa aiba legatura si cu simptomatologia pe care o aveti. Dupa 10-15 zile de la finalizarea tratamentului pentru infectie urinara este indicat sa efectuati o urocultura si un examen al secretiei vaginale.