| larisainsk a întrebat:

Mi-a întârziat menstruatia 8 zile, am făcut 3 teste de sarcină până acum, toate negative, însă astăzi am mai făcut unul, inițial a ieșit negativ, dar după ceva timp, jum de oră/o oră, s-a văzut a doua liniuță foarte ștearsă. Nu știu ce să spun și sunt foarte speriată, ce ar trebui să fac?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Speriata de ce ce?
Ai fost violata?

| larisainsk explică (pentru Violleta2022):

Nu?‍♀️ nu am fost violată, nu am mai trecut prin situații de genul, este prima oară. decât răspunsuri ca astea mai bine deloc

| Violleta2022 a răspuns (pentru larisainsk):

Atunci care este motivul pentru care afirmi tu singura, ca esti speriata?

| Violleta2022 a răspuns (pentru larisainsk):

Santajata sau fortata?
Incerc doar sa aflu de ce ai fi speriata... fiindca sexul se face de placere si atunci cand iti dai acceptul inseaman ca ai placere si bucurie, nu sperietura, nu frica.

| larisainsk explică (pentru Violleta2022):

Motivul pentru care sunt speriată este ca am doar 18 ani, nu am fost forțată să fac absolut nimic, doar ca menstruatia mi-a întârziat 11 zile, testele ies negativ, burta mă doare, sânii sensibil am și nu știu ce să fac, am avut și infecție urinară acum 3/4 săptămâni și am luat antibiotice, m-am gândit ca poate îmi întârzie și din cauza asta, dar nu stiu ce sa spun, de aceea am pus intrebarea pe TPU

| Violleta2022 a răspuns (pentru larisainsk):

Eu stiu una si buna, cand esti speriata nu accepti sex fara prezervativ nici daca ala te imbraca in aur, ca este vorba de sanatatea ta, nu a lui.
Dupa cum vezi asta nu a dat nici o ceapa degerata pe tine, nici macar pic de respect daca nu a cheltuit nici macar 2 lei pe un prezervativ, ca sa te protejeze.
Foloseste-ti creierasul si nu mai accepta bataia de joc a altora, pretuieste-ti sanatatea ca intr-o zi vei regreta.

| Hshdb a răspuns:

Dacă ți a întârziat menstruatia fără să ai sex cu o persoană nu e o problemă de obicei mai întârzie la unele persoane, mai fă ți un test ca să fi sigură.