| mady_3152 a întrebat:

Mi-a placut un baiat, am urmat sfaturile de pe TPU si acum nu mai stiu cum sa scap de el.Este cu 3 ani mai mare decat mine si deja m a invitat sa mergem in excursii impreuna etc., dar eu nu vreau...nu este la nivelul meubig grindesi nici eu nu sunt cine stie ce, el a ramas repetent de 2 ori, deja mi a cerut bani imprumut si s-a dat si la alte colege de ale mele.Cum sa scap de el? help me pleasebig grindesi inca il mai plac putin...big grin

Răspuns Câştigător
| ..:::Andrada:::.. a răspuns:

Acel baiat PROFITA de tine...
Nu il mai baga in seama...
Shy incearca sa ii sp. tot ce ai pe suflet :
Ca te deranjeaza...
Ca profita de tine...
Etc etc...; x sper sa te ajut :X

5 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Profita de tine baiatul acela!
Si daca nu e la acelasi nivel cu tine cum ai zis...nu mai are rost sa vb cu el.
Indragosteste-te de cineva care te merita!

| constantyna a răspuns:

Doamne! treaba asta cu cerutul am patit-o si eu, nu e deloc bine.Aceeasi "schema"(stil) o(il) recunosc si eu.Conteaza sufletul unui om, asta trebuie sa descoperi, sufletul, ce "calitate" are sufletul lui(unii sunt f ascunsi in aceasta privinta, nu-si dezvaluie sufletul si adevaratele intentii, ai grija!). Intai trebuie sa te clarifici pe tine insati, ce vrei, daca il mai placi sau nu.Pentru ce il placi? Apoi sa vezi daca merita sa suferi alaturi de un om care se da la alte colege de-ale tale, care a ramas repetent de doua ori(adica nici macar nu ii pasa de viitorul lui, e ciudat sa ramai repetent de doua ori-oare parintii lui se intereseaza cat de putin de soarta lui?). Nu te grabi, mai bine mai gandeste-te. Poate ar fi bine sa il ignori.

| Goofy77 a răspuns:

Pai sa vedem incerci prin ai spune ca parintii nu te mai lasa si "vizitele scurte sunt cele mai placute " adica mai putin cu vazutul mai ales daca omu este gen " toata lumea pleaca numai el ramane "( toti termina scoala numai el ramane repetent) si bani sa nu ii dai niciodata ca inceputul este greu dupa aia daca nu ii mai dai poate iti iei si doua palme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insealal

| beautiful a răspuns:

Spune-i adevaru...