| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a venit menstruatia foarte putin cantitativ si diferit decat de obicei, si a tinut 3 zile(de obicei ma tine 5 zile si imi vine mai mult cantitativ)am si ceva stari de rau si imi este somn mai mereu. Fac sex neprotejat aproximativ o data pe saptamana, iar iubitul meu ejaculeaza afara.
La cat timp pot sa fac un test de sarcina, dupa ce mi s-a oprit sangerarea.
Este posibil sa fiu insarcinata daca totusi imi vine menstra?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil sa fii insarcinata si asta sa nu fi fost o menstruatie ci o sangerare de nidatie, de fixare a sarcinii (cam indeplineste criteriile). Faptul ca iubitul tau ejaculeaza afara iti ofera o protectie relativa, riscul fiind de 4-27%. Totusi, poate fi si o dereglare, nu neaparat sarcina. testul de sarcina il poti face la 5 zile de la inceperea acelei sangerari, din prima urina de dimineata, cu conditia sa-l repeti dupa inca 3 zile si apoi sa te duci obligatoriu la ginecolog, chiar daca e negativ.

Abh
| Abh a răspuns:

Cam la o saptamana.

| Rukhsandra a răspuns:

Mai bine fa un test ca sa fi mai sigura

| eugem35 a răspuns:

Nu esti insarcinat numai daca ai avut ginionul sa fie o sarcina estra uterina fugi la doctor si fa un control, te vom ajuta

| Just kidding a răspuns:

Cea mai buna metoda prin care ai putea afla este sa iti faci un test, desi nu cred ca ai ramas stai linistita :* anunta-ma si pe mine rezultatulbatting eyelashes

| piticot_2039 a răspuns:

In timpul actului sexual partenerul ejaculeaza mici cantitati de sperma si nu simte. starile pe care le-ai mentionat duc spre o sarcina cunosc o fata carora le-a venit menstruatia pana in a 4luna de sarcina dar depinde de corpul fiecaruia.ca sa stai linistita fa-ti un test de sarcina eu stiu ca se face cam dupa 2sapt bafta si sa dea Dumnezeu sa nu fi daca nu ti-l doresti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil.intreaba un specialist!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa pun semnul de intrebare, deci:"la cat timp pot sa fac un test de sarcina dupa ce mi s-a oprit sangerarea?"

| BrunetteGirl21 a răspuns:

Poti sa iti faci test la 2 saptamani dupa contactul sexual.