| Ciovy a întrebat:

Mi-a venit menstruația pe 20.06. 2024 și s-a terminat pe 25.06. 2024, pe 26.06. 2024 am făcut sex și pana sa ejaculeze a scos-o afara si am văzut ca e rupt prezervativul (ejaculare în exterior ). A doua zii pe 27.06. 2024 la ora 09:30 dimineata am luat pilula de a doua zii ( ellaone). După socoteala ar-fii sa vina ovulatia pe 02.07. 2024. Poti ramane gravida?

3 răspunsuri:
| Ciovy explică (pentru Emilian65):

Care e explicația ca nu poți rămâne gravida?

| Madaxo97 a răspuns:

Nicio șansă să rămâi gravidă, ai luat pastila degeaba, si daca nu o luai tot nu rămâneai gravidă, pentru că spermatozoizii nu ar fi supraviețuit până în perioada fertilă, oricum a fost ejaculare în exterior deci zero șanse de sarcină, nu te mai îngrijora. E posibil să îți întârzie menstruatia din cauza pastilei, să nu te sperii, poate chiar și să sara o lună menstruatia.