| Ursul73 a întrebat:

Mi-a zis un prieten ca a avut primul sarut si ca ea si-a inchis buzele si el nu stia ce sa faca, a doua zi s-a despartit de el a doua zi s-a despartit de el si i-a zis ca nu stie sa sarute...
Acum am si eu o prietena si de curand o sa am primul sarut, si ma tem ca daca nu o sarut bine se va desparti de mine...
Va rog ajutati-ma, cum o sarut daca isi strange buzele?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca una se desparte de tine dintr-un motiv asa de pueril, atunci da-o-n pi*bip* masii.
Pot totusi sa-ti dau o sursa de inspiratie: http://www.youtube.com/watch?v=HmnOtISFP3Q

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ala nu prea-i sarut cu stransu buzelor, cred ca aia de-si stransese buzele era prea mica. Sarutul se face cu gura intredeschisa, iar buzele se intrepatrund, ba chiar se mai foloseste si limba, muscarea usoara a buzei de jos, vezi si tu pe youtube, ideea e sa nu exagerezi. Presupunand ca-si tuguie buzele ca una de 11 ani, strange si tu buzele dar usor ca sa nu dai impresia ca o saruti cu cotul, adica sa ramana cat de cat moi, apropieti-le de ale ei, cu capul usor inclinat pe o parte si apasa usor. Acu genul asta de sarut n-ar trebui sa dureze prea mult ca nu prea e nimic de facut. Doar daca ea se decide sa-si deschida gura, altfel la vorba nu le-ntrece nimeni.

| Adryan17 a răspuns:

Ei bine, asta n-am mai auzit-o...Sa te paraseasca iubita ca nu sti sa saruti. Daca tu stii ca iubita ta, te iubeste, atunci poti sa stai linistit. Nimeni nu s-a nascut invatat. Incearca sa traiesti momentul din plin. Si daca vrei sa nu cazi prost in fata iubite-i, marturiseste-i ca n-ai mai sarutat pana acum. Nu vad de ce sa te desparti de cineva doar pentru ca nu a sarutat bine la primul sarut. Bafta.

| OnuOnulică a răspuns:

Stai linistit se mai intampla laughing

| piticelm a răspuns:

Sarut cu buzele inchise? nu am mai auzit pana acum.Iti dai seama ce ''mult'' tinea tipa la acel baiat daca la lasat pentru un sarut.Tie de ce ti-e frica? sa nu te lase ''pretena'' ca nu stii sa saruti?straight face eu i-as zice pa din prima daca ar gandi asa, in viata sunt lucruri mult mai importante.

| fotbalistata a răspuns:

Brrr lasa sa vina totul de la sine.ala a fost motiv ca nu a sarutat bine laughing)

| Roxy6096 a răspuns:

Fata e proasta rau de tot am avut si eu prieten nu stia sa sarute l-am invatat si imi multumeste big grin macar ca acum suntem buni prieteni oricum ii merge in viata cu asta nu te sresa cind va sarutati intii de toate asa sentimental fara frica pe buze apoi incetishor o relaxezi si pe ea ii deschizi gurita incetisor si vezi cum merge totul de la sine succes