| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am făcut de curând un iubit suntem de aceeaşi vârstă ne ințelegem perfect însă tata
nu e de acord cu relația noastră.
Ieri a urlat la mine spunând că acel băiat e prea sărac şi a spus că dacă nu închei relatia asta se duce şi se ia de el.
Mi se pare absurd dar credeți că tatăl meu îmi vrea răul?
sau e gelos pe prietenul meu?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe 9 februarie aveai un iubit care este urat, asa cum spunea sora-ta. Acum ăsta este sărac si nu il place taica-tu.
Ai 25 de ani, nu mai tine cont de parerea lor.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Tatal tau stie ce spune asa ca trebuie sa il asculti. daca baiatul e sarac inseamna ca vei duce o viata saraca si vei strange cureaua pana la sange. Sa vezi cand te muti impreuna si iti verifica la sange consumul, iubirea nu tine de foame

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum ar putea tatal tau sa fie gelos pe prietenul tau, este tatal tau nu sotul tau nu amantul tau, ce prostii spui acolo.

| Violleta2022 a răspuns:

Te referi la acela de 32 de ani care se drogheaza?
Parca te-a dat maica-ta afara din casa, luan trecuta, acum ce dumnzeu bati campii?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Poate.

| 1997onur a răspuns:

Când pui săracia și bogăția înaintea la tot ce iubești cu adevărata și poți sa iubești cu adevărat înseamnă că nu sti ce înseamnă să iubești cu adevărată nu ști ce este sa iubești cu adevărat. ce rost mai are sa mai iubești cu adevărat atuncia? haide sa lăsăm sărăcia sa ia tot ce iubești cu adevărat haide sa lăsăm bogăția sa ia tot ce poți să iubești cu adevărat haide sa lăsăm gura la sa decidă ei pe cine sa iubești
cu adevărat. nu mai lăsați pe alți sa va ia adevărat fericire din inima nu lăsați sărăcia sa va ia tot ce poți să iubești cu adevărat nu mai lăsați gura lumi sa va ia adevărata fericire din inima și mână nu lăsați sărăcia și bogăția sa va ia adevărata fericire nu poți cumpăra fericirea adevărată cu bani niciodată în viața asta niciodată nu lăsați sărăcia sa va fure adevărat fericire inima și mână. Niciodată dar Niciodată nu am putut înțelege nu am putut sa înțeleg de ce? de ce sa renunți la tot ce iubești cu adevărat pentru ce? pentru ce? Să renunți la tot ce iubești cu adevărat bani? Sărăcia? Pentru asta merita sa renunți? Chiar merita sa reuniți la fericirea adevărată la tot ce iubești cu adevărată? pentru niște banilaughing)))) din cauza la sărăcielaughing)))) voi nu aveți habar nu aveți deloc habar ca sărăcia nu trebuie sa fie problema voi nu aveți habar ca toată bogăția din lumea asta nu poate cumpăra niciodată fericirea adevărată cea adevărată cu adevărat. NICIODATĂ DAR NICIODATĂ nu lăsați sărăcia și bogăția și gura lumi sa va ia sa vă fure fericirea adevărat din inima și mână o data ce ai pierdut tot ce poți să iubești cu adevărat pe pământul ăsta nu mai rămâne nimic din tine devi o cadvră te faci scrum.

No dulciuri No life.

| timidu89 a răspuns:

Hristos a inviat! Voi sunteti o familie mai instarita? De regula parintii vor ca baiatul sa aiba o situatie buna sau chiar mai buna ca a lor. Gelos nu vad de ce ar fi, daca nu e genul posesiv si protector cu copilul sau. Te poti muta cu el, daca esti majora. Pana la urma o sa se obisnuiasca cu ideea, ca nu vad un parinte normal la cap sa se ia de cineva asa fara motiv. Probabil e o tactica cu care vrea sa te sperie sa renunti la el.