| crisbebe a întrebat:

Mi-am frant inima din cauza pritenilor ca sa fie ele fericite si una dintre prietenele pentru care am facut asta a filtrat cu el si filtreaza cu el.Vi se pare corect? aici este scris metaforic dar uitati pe romanaeste:
Eu am fost cu un baiat timp de un an si jumatate ne cunosteam de la gradinita el era putin cam fitos dar cu mine nu era asa doar ca intr-o zi prietenele mele m-au pus sa aleg intre ele si el pentru ca vezi doamne cu ele nu se comporta tocmai perfect dar nu mi se parea ca se comporta rau cu ele si cand o facea eu ii atrageam atentia dar in fine sa continuam si eu le-am ales pe ele desi eu tineam mult la acel baiat si inca tin.Peste un timp una dintre prietene a fost cu el desi stia ca eu il plac dar pentru acea prietena pentru ea el nu e o iubire o simpatie ceva e o obsesie si acea fata mai are nesimtirea sa vina sa imi ceara mie sfaturi despre cum sa se impace si tot.
Eu inca il mai plac dar cum sunt eu mereu finuta si simtita sa nu o ranesc pe asa zisa mea prietena nu pot sa ma impac cu el bine si el a suferit mult dupa mine si eu la fel si eu cred ca din suferinta a devenit un golanas.
P. S acea prietena a fost cu el stiind ca el nu simte nimic pentru ea si acum tot ea face pe victima.
Baiatul e super scump e fotbalist profesionist e blond cu ochii verzi si are o situatie financiara destul de buna dar nu ma intereseaza asta si noi am trait clipe de neuitat impreuna si saruturi si el tinea cu o pasiune la mine foarte mare si imi facea cadouri si ne jucam si cu prietenii lui si cu ai mei dea frumoasa si printul si altele era minunat.
El acum cand ma vede intoarce capul dupa mine(suntem de aceeasi varsta locuim foarte aproape suntem la aceeasi scoala)dar eu nu pot sa ma duc la el sa ii zic hai sa ne impacam ca a devenit un mic vagabont si practic din vina mea ne-am despartit.
P. S cand eram odata cu prietena mea si era si el cu gasca s-a luat de prietena mea si de mine nu.
Daca asa zisele mele prietene erau cu adevarat prietene nu ma puneau sa aleg si nu filtra pe urma cu el macar din respect cau eu acum daca el ar veni la mine si mi-ar zice sa ne impacam eu as bate in retragere desi tin la el petru ca vezi doamne prietenei mele ii place de el.
Vi se pare corect?
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| AmoreSpeciale a răspuns:

Nu sunt prietene fetele alea. daca erau prietene nu te puneau sa alegi.cand o sa termini scoala o sa se rupa multe prieteni ai sa vezi deci mai bine bucurate de iubire.vb cu el incearca sa vezi daca mai tine la tine nu trebuie sa ii zici sa va impacati o sa zica el daca ii spui ec simti si daca ii vei spune ca iti pare rau de alegerea ta...ai grija de u.
P.S:ai prea multa incredere in prieteni tai nu ar trebui sa le crezi asa importante
Te pup bafta

5 răspunsuri:
| LuvFor3v3rYou a răspuns:

Ar trebui sa ai mai intai o discutie cu el, intre patru ochi, ca sa afli daca el mai simte ceva pentru tine. Iar despre asazisele tale prietene, lasa-le impace! Daca ele iti vor raul, e problema lor! Eu nu as mai sta cu ele.

| ingerashhhh a răspuns:

Eu cred ca tu ai zis corect "asa zisa prietena" daca erau prietene nu faceau asta,in primul rand aia ca vine sa ceara sfaturi,daca tu esti foarte sigura ca el mai tine la tine si zici ca si tu tii mult la el,atunci calcati odata peste orice princiipii de domnisoara si mergi si vorbeste cu el,daca il vrei inapoi asta e unica solutie. Pune piciorul in prag si dale nabii de prietene false,totusi un an si jumatate inseamna ceva, Bafta draguta, si lupta

| Piticutsss a răspuns:

Poarta o discutie cu el. Si cu asa zisele "prietenele tale" incearca sa te debarasezi de ele. Poate ca te'au pus sa alegi intre el si ele, doar ca sa se bage ele pe el [pe romaneste]. Nu sunt prietene bunewinking nu ai ce cauta langa ele. Plus ca tu ai facut greseala, nu trebuia sa te desparti de el. Pentru ca daca ele iti erau prietene bune [cum spui tu] acceptau sa stai cu el, si nu te puneau sa faci o alegere. Nu trebuia sa le alegi pe ele. Prietenii cum vin asa si pleaca. Ma intelegi? Si cea/cel mai bun/a prieten/a o sa iti intoarca spatele la un moment dat. Nu merita.
Cat despre iubitul tau, incearca sa porti o discutie cu el. A fost ceva timp intre voi. Poate va impacati, oarecum.
Bafta multa :*

| Sleep a răspuns:

Ai fost foarte naiva pentru ca ai grezut ca exista prieteni, eu nu zic sa nu ai dar incearca tot timpul sa pastrezi o anumita distanta si tot timpul sa imi pui familia, pe cei dragi si pe tine pe primul loc. prieteni sunt conceputi sa te **** sa te corupa dar tot ei te si educa. asta o stiu dintr`o melodie de la parazitiilaughing. nu e nimic acum ce nu te omoara te face mai puternic dar de acum sa nu mai ai incredere in oameni chiar daca ti se pare cele mai bune persoane

| Cristianne a răspuns:

In primul rand...nu filtreaza, nu e cafea. Flirteaza.winking