| Creiţă_Ina_1999 a întrebat:

Mi-am început viaţa sexuală, acum câteva zile şi de atunci până acum am mici scurgeri de sânge şi nu înţeleg de ce?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea poate sa provina de la himenul tau care este posibil sa fie mai rezistent, si mai gros, mai intens vascularizat si sangerarea sa provina dintr-un asemenea vas de sange care nu permite ca rana sa se cicatrizeze. Sa mentii o igiena foarte buna pentru a evita o posibila infectie.

5 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!
Nu este ceva anormal. Unele fete întâmpină această problemă după începerea vieţii sexuale, aceasta poate continua chiar şi după următoarele 4 acte sexuale, însă sunt sângerări uşoare, depinde de persoană. Cauza poate fi că preludiul a fost insuficient sau penetrarea a fost violentă cât şi din pricina dimensiunii penisului sau rezistenţei sporite a himenului. Aşadar nu îţi face griji happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine mergi la medic. sanatate.

| OnuOnulică a răspuns:

Așa se întâmplă la unele fete după ce nu mai sunt virgine. Așteaptă până îți trece.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ai vagin tare. Gooooo girl!

| Emilian65 a răspuns:

Din cauza ca in urma dezvirginarii s-a produs o ruptura a himenului. Acum, ai rabdare sa se vindece si apoi nu vei mai avea acea scurgere de care vorbesti.