| FelisaErnesta a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala de o saptamana. Am avut cateva contacte sexuale. Nu prea am simtit placere, ci mai degraba disconfort. Se va schimba acest lucru pe parcurs sau ce as putea face ca sa ma ajute sa ajung sa simt placere?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Starea de disconfort si de posibila durere pe care o resimti in timpul actelor sexuale este ''normala'' si apare, se produce in timpul primelor circa 5-10 acte sexuale intretinute imediat dupa... dezvirginare. Deocamdata largimea vaginului este inca mult prea mica/stramta, ceea ce ingreuneaza procesul de penetrare chiar si daca vaginul este foarte bine lubrifiat. Doar dupa ce se va largi suficient de mult vaginul va apare atat placerea cat si satisfactia resimtita si probabil ca si starea de orgasm cat de curand, adica in viitorul nu foarte indepartat. Inaintea fiecarui act sexual este necesar sa fie intretinut un preludiu suficient de lung, efectuat cu scopul de a se instala relaxarea atat a ta cat si a muschilor vaginului si de asemenea pentru ca intregul canal vaginal sa devina foarte bine umezit pe toata lungimea sa. Multa sanatate!

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Simti placere atunci cand si partenerul stie sa ofere placere. Daca el da in tine ca un ghiolban, e normal sa nu te simti bine dupa o partida de sex. Data viitoare alegeti mai bine partenerii.

| romeo78 a răspuns:

Roagă partenerul să aveți un preludiu mai lung, să îți facă masaj erotic, folosiți jucării sexuale, orice te poate scoate din starea de panică, frică, dureri vaginale. Graba strică treaba!

| RAY a răspuns:

Sa iti faca oral, astfel muschi se relaseaza si apoi penetrare, dupa cateva acte sexuale muschi se vor relaxa tot mai mult, penetrare vaginala din spate apropo

| Emilian65 a răspuns:

Da, se va schimba.

| Goete a răspuns:

Schimba partenerul

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Goete):

Iar dacă va avea un copil plângăcios, presupun ca ii vei recomanda sa schimbe copilul happy

| Goete a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Bineinteles, copiii plang cand trebuie schimbati (de scutece)

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Goete):

laughing very funny laughing ști la ce ma refeream, adică dacă tot a avut încredere în el încât sa ii dea virginitatea, ar trebui sa ii dea mai multe șanse de a fi pe placul ei în pat. Ea cum s-ar fi simțit dacă era părăsită după câteva încercări, pentru ca nu face felatie bine?

| Goete a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Stiu la ce te referi, da.

| ywar a răspuns:

Ce sa-ti spun? e un nepriceput! Daca as fi femeie cred ca i-as trage o mama de bataie dupa care i-as da block peste tot si inainte sa-i zic pa l-as umili putin. Punct si de la capat. Gaseste un mascul care sa stie sa presteze bine si nu uita ca pentru orice clanta exista o cheie.

Răspuns utilizator avertizat