| Sunny_3214 a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala in noiembrie. Iubitul meu e absolut minunat, e foarte dragastos, incearca din rasputeri sa ma excite incat sa imi vina orgasmul. La inceput ne tot mangaiem, sarutam, etc si chiar ma excit, si cand ma penetreaza ma simt bine, insa dupa un timp nu mai simt placere, ci durere.nu stiu de ce nu ma pot relaxa. ajutati-ma. ce pot face sa am si eu in sfarsit orgasm?sad

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai incearca sa te relaxezi.Esti foarte norocoasa ca ai un astfel de iubit care e grijuliu cu tine, mai rar asahappy...
Traieste clipa si nu te gandi la altceva in timp ce o faci, lasa sa vina totul de la sine, lasa-te purtata de val si nu te stresa, nu te gandi la nimic altceva decat la ceea ce se intampla intre voi.
DAca spui ca simti durere, pai asta nu e bine ca e posibil sa ai ceva probleme medicale, poate o infectie sau o rana.In mod normal nu ar trebui sa mai simti durere, odata ce ai facut sex de mai multe ori, nu ar fi normal.
Dacam chiar te doare actul sexual, mai bine intrerupe si mergi la medic sa vezi ce ai, un preludiu vad ca aveti ca va sarutati, mangaiati...

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mergi la gineco!

| Floreenofficial a răspuns:

Nu te mai gandi la durere! cu cat te gandesti mai mult cu atat simti mai mult durerea sad

| marsy a răspuns:

Daca durerea e destul de apasata. si mai persista e cazul sa mergi la ginecolog insusi pn binele tau! vorbeste cu iubitul tau, cu siguranta te va intelege si te va sustine! Merita sa fii sanatoasa... pe viitor vei fi o mamica ataluri de un tandru tatic! Ciao! :*:*

| crysty08 a răspuns:

Probabil ar trebui sa intrebi un specialist si fi mai relaxata lasate purtata de val iubitiva mult:d

| Smarandica a răspuns:

Ce dragut din partea luibig grinbig grinbig grinbig grin.Pai vorbeste cu el si spune-i ce simti sigur o sa te inteleaga si o sa te lase un timp mai moale.Cine stie din ce cauza simti durere.thinking

| alina_7697 a răspuns:

Ohooo...greu cu orgasmul, eu l-am obtinut dupa 3 ani, si daca te doare, relaxeaza-te. lasa-ti stresu, si nu te mai gandi la nimic altceva in afara de tine si de iubitul tau!

| andre999 a răspuns:

Am intrat pe rubrica asta de curiozitate dar sunt oripilat de ce intrebari puteti sa puneti. Vorbim de sex de parca ar fi totul, nu e destul ca societatea asta mizera ne spune ca e bun dar mai si inlocuim iubirea cu "minunata penetrare". Eu te intreb acum pe tine mai ai sta cu baiatul asta minunat daca ar fi paralizat intru-un carucior cu rotile? Oare cum te-ar mai penetra? Sexul este oribil el mereu cere ceva in schimb in timp ce dragostea adevarata este neconditionata.

| Christynuza a răspuns:

Vai. deci in primul rand cred ca te pot ajuta.Am 20 de an si am focut-o prima data la 15(dupa 5 ani banuiesc ca am o experienta)am citit si raspunsurile date de altii si majoritatea au dreptate, ar trebui sa mergi la un ginecolog, daca iti este rusine poti sa mergi cu mama ta(sau prietena/iubit)doctorul 100% iti va spune ce problema ai. Din cate stiu eu nu simti placere cand folosesti prezervativ.Incearca fara, dar ai grija fara pilula ai putea pamane insarcinata. daca vrei sa iti dau mai multe sfaturi lasa-mi un mesaj cu mai multe nelamuriri si daca pot iti pot raspunde.

| flojo a răspuns:

Api in primi rand trebuie sa ne spiu de cate ori ai facut-o ca sa te putem ajuta, daca ai facut-o de multe ori si ink te doare trebuie sa mergi la doctor urgent pote fi o prpblema grav. daca esti numa la a 2-3 exp nu iti fie frica, dar cel mai sigur intreaba`ti prietenele sau mama, ele vor fii intodeauna alaturi de tin e si iti vor da un sfat bun.