| madutza_ubytzik a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala la 14 ani si am fost pregatita si psihic si fizic. Nu inteleg care ar fi problema in asta?

Răspuns Câştigător
| funnygirl a răspuns:

Nu cred ca e nici o problema atata timp cat u ai fost pregatita si a fost pers potrivitawinking

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general, colul uterin intre 12-13 ani si 17, 5-18 ani sufera o rotatie (etapa finala a maturizarii fiziice a organeleor genitale) care expune traumatizarii din timpul actului sexual a zonei celei mai vulnerabile, zona din care iau nastere toate cancerele de col uterin. Presupun ca atunci cand spui ca erai pregatita fizic, vrei sa spui ca facusesi colposcopie si ginecologul ti-a spus ca la tine rotatia s-a incheiat si zona aceea vulnerabila este ascunsa, ca la o femeie matura. daca e asa, inseamna ca esti o ciudatenie medicala, ca la tine maturizarea s-a facut accelerat si probabil si imbatranirea se va face la fel (ma gandesc la o forma usoara sau medie de progerie). Daca nu ai facut colposcopie si nu stii daca rotatia s-a terminat sau nu, atunci afirmatia ta ca erai pregatita fizic este doar vorbarie goala si prostia facuta isi va arata coltii in 10-20 de ani.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Daca ai fost pregatita si v-ati protejat e bine insa din pacate, inceperea vietii sexuale inainte de 18 ani poate duce la cancer de col uterin mai incolo.

| Andreea_7493 a răspuns:

Problema ar fi ca nu vad de ce ai postat asta.Sa ce? Sa te lauzi?laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti nebuna fato ma scuzi ca iti zic da esti prea mik si eu am 14 ani dar nici nu ma gandesc la asa ceva vb cu multi baieti pe care ii cunosc din copilarie ne distram dar nici nu ma gandes sa-mi incep viata sexuala poate si din cauza ca am o relatie ffffffff deschisa cu mama mea si discutam aproape orice dar fiecare relatie mama-fica este altfel. pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor esti proasta fato

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte normal. de ce nu va incepeti viata sexuala de la 10 ani ...naive de fete. va de capul vostru

| madalina182 a răspuns:

E cam devreme!