| Abcefed a întrebat:

Mi-au aparut de mult timp niste striatii/adancituri pe glandul penisului, prima data au fost pe intindere mica, acum vad ca deja incepe sa se extinda peste tot. Nu am avut niciun contact sexual, ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| QElenaBoghiu a răspuns:

Sunt niste iritatii. Spala capul penisului cu ceai de musetel sau apa cu sampon cand faci baie

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acele zbarcituri care au aspectul unor striatii/adancituri pot sa apara pe suprafata glandului ca urmare a irigari insuficiente cu sange a pielii extrem de fine si sensibile a pielii care acopera suprafata glandului ceea ce provoaca si o stare de deshidratare accentuata. Este indicat sa folosesti o crema sau un unguent cu efect de hidratare si tratare a pielii sensibile. Sanatate!