| Simplyy a întrebat:

Mi-e dor de el, si nu stiu ce sa mai fac. Nu pot sa il intreb ce face pe mess iar. O sa creada ca sunt disperata.Mereu cand vine vorba de baieti, eu doar la el ma gandesc, cateodata cad in melancolie. Mi-e greu in situatia asta. Din cauza lui ma cert cu mama. I-am cerut si ei sfaturi, dar nu prea imi place sa ma duc eu la el, vreau sa il fac sa vina el la mine. Ma puteti ajuta cu ceva? *funda*

Răspuns Câştigător
| Criss003 a răspuns:

Pfff... crede'ma ca in aceeasi situatie sunt.
chiar aseara mi-a spus cea mai buna prietena a mea ca se vede ca mai tin la el.
de 3 ani imi place de el.
si eu vreau sa vina el la mine nu sa ma duc eu.
dar tot ce poti face este sa stepti. daca el stie ca il placi si ii arati asta schimba-te.
fii rece, indiferenta nu il mai baga in seama si nu o sa-i placa asta si singurel te va cauta.
eu 3 luni m-am abtinut si m-a cautat singurel.
si daca nu te va cauta, are vreun motiv. dar fii mereu indiferenta cu el si nu o sa-i placa.
si o sa se intoarca roata
o sa-l pui pe ganduri si se va da pe langa tine.
deci sfatul meu: indiferenta. sper ca te-am ajutat big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Criss003 a răspuns (pentru AskVlad):

Si candva se va intoarce roata si va fi nevoit si el sa nu stie ce sa faca. si atunci va vedea.
dar normal trebuia sa sara cineva pentru baietii...
baiatul trebuie sa ii faca curte fetei- asa era o vorba, dar in ziua de azi si fetele au ajuns sa le faca curte baietilor.
eu raman la zicala veche: baiatul trebuie sa faca curte fetei.
daca ea ii face curte mai sunt unii care se lauda la prietenii k,, asta e in limba dupa mine.,, si ii place sa se tina dupa el...
daca fata nu se mai tine dupa el, atunci baiatul o cauta, si incearca sa afle motivul.
asta e punctul meu de vedere si parerea mea. si noi sa lasam orgoliul mereu ca asa ziceti voi? si voi niciodata. mai bine nu

Răspuns utilizator avertizat
| maryem a răspuns (pentru Criss003):

Bun raspuns si la mine a fost aceeasi situatie si nu il mai bagam in seama si singurel ma intreba ce ai ma de nu vorbesti cu mine, stii fa asa si o sa mearga bine!

9 răspunsuri:
| Criss003 a răspuns:

Buey...,,desteptilor,,
uitati-va la ce a zis fata. nu prea ii place sa se duca la el.
deci mai bine taceti dreacu din gura daca nu raspundeti la intrebare.
va place voua sa va luati asa de lume.
voi baieti ce sa-ti povestesc acum, mari vedete.
stati in banca voastra si macar odata puneti-va si voi in situatia noastra. nu aveti de unde sa stiti cum ne simtim noi daca nu ati trecut prin asa cevawinking

| spaima1aricilor a răspuns:

Spune-i ca esti insarcinata, sigur ii susciti interesul

| tenutza a răspuns:

Daca ai fost cu el si v-ati despartit cel mai bun lucru pe care sa poti sa faci e sa il ignori si ai sa vezi ca in maxim 2-3sapt o sa inceapa el sa te caute.Crede-ma ca merge, am fost in situatia asta.

| xDoricax a răspuns:

Daca te iubeste ar trebui sa vina el la tine sau macar sa vorbiti! Asculta de parinti...

| Nero78 a răspuns:

Draga deprimato, iti spun ca si eu am trecut prin asta dar era o fata cea la care ma tot gandeam. Incearca sa indepartezi orice legatura cu el (daca el nu mai vrea sa fie cu tine) sau spune-i sa va intalniti fata in fata si vorbiti spune-i cat de mult il iubesti si din asteawinking iti urez succes :*