| anonim_4396 a întrebat:

Mi-e foarte rau si nu stiu cat mai pot rezista.Imi place de un baiat de mai bine de 4 ani.Ne-am cunoscut la mare in tabara si dadea semne ca-i place de mine.Eram mici, el chiar daca era un tip smecheras, cu bani era asa linistit si serios cand eram prin preajma lui.O data m-a aparat de varu so cand a vrut sa mi puna mana la fund..ma rog, chestii care insemnau ceva pentru mine.a inceput liceul, el era cu baietii lui.a fost cu o tipa mai mare care banuiesc ca i oferea multe lucruri.prin a 11a s a transferat in alt oras, ne am vazut rar.
Inteleg ca poate pentru el nici nu mai exist dar pentru mine a ramas inca prima iubire..chiar daca nu ne am sarutat.dar sunt lucruri pe care le simti.eu nu pot trece peste.chiar daca nu ne vedem, stam aproximativ aproape, in aceeasi comuna.ult data l am vazut pe 10 august.el era cu prietenii lui,eu cu sora mea si un baiat si baiatul l a salutat si el cand s a intors a zis ceau ceau si se uita la mine dar eu n am privit inapoi.
poate dupa ce am scris o sa se inteleaga ca eu am mofturi sau ca sunt rea da nu e asa. povestea e mai ampla.
Dar ideea e ca nu pot sa trec peste, am intrat la fac pe care mi am dorit o, imi doresc sa ajung cineva mare sa i demonstrez lui..stiu ca e aiurea insa mi e frica si plang. Aproape tot timpul incerc sa fiu puternica si sa rad mereu da cand ma gandesc la el imi vine sa plang.mi a placut si de alt tip dupa ce a plecat el, da nu dura mult si sentimentele mele pentru tip reveneau.stiu ca poate lui nu i mai pasa de mine insa ce s a intamplat atunci la mare nu mi pot sterge din minte si a fost singurul baiat care s a comportat frumos cu mine si era sincer, ii placea de mine.
Peste o sapt e ziua mea, implinesc 19 ani dar nu vreau..il vreau doar pe el..nu am nicio intrebare poate doar sa te rog sa scrii ce simti cand citesti asta..chiar daca totul e in mare..stiu ca sunt o proasta dar nu pot sa l scot din minte. vreau sa l doara sau macar sa ma observe.

6 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Omgg! 4 ani :O wow. Ok, stiu ca e greu, momentan "trec prin asa ceva". De anul trecut plac un tip si chiar incerc sa il uit, si chiar daca am cunoscut un baiat de 10000 de ori mai bun ca el, tot e greu pentru ca avem o graoza de amintiri "impreuna" sad Dar ma gandesc ca el nu prea il intereseaza de mine,mie de ce mi-ar pasa? straight face Sincer acum vreau sa il arat ca pot sa traiesc si fara el big grin. Chiar stiu cum te simti,cand l-am cunoscut se purta asa de frumos cu mine si ma ajuta cand aveam nevoie,avea incredere in mine,eu asemenea dar s-a schimbat prea mult. Asta te sfatuiesc si pe tine,incerca sa te gandesti ca meriti ceva mai bun,ce a fost, a fost si trebuie a mergi mai departewinking E greu, dar nu imposibil. Nimic nu e la intamplare, crede-ma, poate la facultate o sa cunosti pe cineva mai bun pentru tine. Te pup! succes.

| sweetangels a răspuns:

Buna! O sa zica lumea de unde dracu stiu eu atatea persoane si pataniile lor...soarta! Inainte sa dau la facultate o amica de-a mea mi-a zis ca ii place de ani de zile de un baiat de la ea din comuna (ea nu a mai spus asta decat la putine persoane, e si mai rusinoasa de fel...nici macar lui nu i-a spus!) Facea tot felul de faze stupide din orgoliu si nu i-ar fi recunoscut veci ca de ani de zile e lesinata dupa el pana intr-o zi cand... tipul logic habar n-avea si si-a tras o prietena de-ti cadeau plombele...iar ei i-a picat fatza...de ciuda. Asa ca, sfatul meu e sa ii zici direct daca puteti avea o relatie pentru ca asteptarea asta nu e decat in dezavantajul tau (ti-o spun si din experienta proprie, macar asa vei stii o treaba). Bafta!

| ElectronicPieces a răspuns:

Știi te înțeleg in mare parte prin ce treci.
Sa iubești dar sa nu fii iubit.
Fii tare si lăsa suferința, cu siguranță ești o fata frumoasa ( orice fata e frumoasa in felul ei ) si stiu ca vei găsi persoana potrivita care sa îți dea atenția pe care o meriti..si iubirea pe care ți-o dorești.
Ai 19 ani si consider ca ești suficient de matura încât sa realizezi ca nu se opreste timpul in loc din cauza unui băiat.
Si eu am suferit enorm de mult după fata care era totul pentru mine. Dar ei nu-i pasa. Si m-am întrebat de ce fac asta. Si bine am făcut. Dumnezeu a trimis in viață mea persoana potrivita. Si inca sufăr, dar cu timpul stiu ca va trece tot.
Daca vrei sa mai vorbim te aștept cu un mesaj, macar ne încurajam reciproc laughing

Capul sus ca ce e pentru tine e pus deoparte!

| Frumusica504Andreea a răspuns:

Ce dragut.Eu am doar 17 ani.Incerc totusi sa te ajut poate reusesc.

Pai iubitul meu a venit primul la mine si eu i-am zambit dupa m-a luat in brate si s-a apropiat cu buzele de mine eu am inceput sa-l sarut si dupa am inceput si sa ne atingem pe la... rolling on the floor) ma rog las-o naibi.

Ar fi bine sa te duci tu la el.Chiar da semne ca te iubeste. Poate fi timid.Ar trebui sa te duci sa-i zambesti si daca-ti zambeste ar trebui sa-l iei in brate.Nu cred ca se va supara in plus el e singur nu?

Sau l-ai putea suna sa vorbiti cine esti tu cine e el.Si sa va intalniti intr-o seara.Ar fi super tare.

Sper sa gasesti tu o portita. Iubitul meu mereu are o vorba.
"In orice problema exista portite de scapare.Incerca s-o gasesti pe cea deschisa."