| anonim_4396 a întrebat:

Mi-e frica sa spun ca am incredere in cineva. Mi-e frica sa nu mint. Voi o puteti spune?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Eu nu am incredere nici in mine. Seara trecuta am adormit cu mana sub cap iar cand m-am trezit eram cu ea in alta parte. rolling on the floor big grin

24 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu pot spune. Cunosc destule persoane de incredere. Si oricum eu sunt un tip deschis. Nu am cine stie ce secrete ( gen dosar de securitate ) de ascuns. Nu am de ce sa ma feresc.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da.Eu am incredere in mine si stiu ca nu ma voi dezamagi niciodata.

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Sa inteleg ca NU ai incredere ''in mai nimeni''(din moment ce ai spus sa nu''mint'').-Incredere am doar in mama-familie si in mine.

| elena a răspuns:

Viata mi-a demonstrat, ca nu trebuie sa am incredere in nimeni, nici macar in mine. Si sincer recunosc, nici in mine nu am incredere, pentru ca tot oamenii imi schimba parerile, mai ales ca eu sunt si cam "fraiera", pot fi pacalita oricand, daca daca stii sa fii convingator in sustinerea cauzei tale.

| maya_7683 a răspuns:

Sunt genul de persoana care acorda destul de multa increre celor din jur, prietenilor iar asta ma si costa uneori mari dezamagiri.Am devenit un pic mai reticienta insa totusi mai sunt si persoana in care am incredere si care stiu sigur ca nu m-ar dezamagihappy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu pot acum. M-am ars, dar stiu ca o sa se mai intample. Altfel risc sa pierd si mai mult. Linistea si impacarea care vin cu increderea merita pretul si oricum e singura optiune pentru mine intr-o relatie.

| Crs a răspuns:

Dupa ce am fost tradata de o prietena "buna" in care aveam cea mai mare incredere, nu! Nu mai pot spune ca am incredere totala in cineva!

| Flav a răspuns:

Din cauza anumitor factori externi, ti-ai pierdut increderea fata de inconjur, si o mica parte din increderea fata de sine. Intr-o lume in care azi ii spui ceva, iar maine te musca, ai ajuns sa te temi sa nu te musti singur.
Da, am incredere in afara de familia mea, de cateva persoane care mi-au demonstrat ca merita respectul si admiratia mea si ma pot elibera in orice moment, fiind constient ca pot vorbi liber si fara ocolisuri.
Asa ca, harciog, daca ai incredere in tine insuti, inspiri incredere si celorlalti. Restul sunt minciuni.winking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, am cel puţin o persoană în care am încredere. Îl cunosc de foarte mult timp, mă cunoaşte, a fost alături de mine în multe situaţii şi am încredere în el.

| Ana_6509 a răspuns:

In ziua de azi e mai bine sa nu te-ncrezi nici in haina de pe tine.

| mada. a răspuns:

Da, spun ca am incredere ...insa nu 100%

| Razvan a răspuns:

Nimeni nu iti merita incredereawinking
Mai bine singur. Tu cu tine. Cel mai binebig grin

| Dianna a răspuns:

Am avut destula incredere in cineva care si-a batut joc si care m`a mintit in fata. Urat dar m`am invatat minte. Oricum in ziua de azi majoritatea isi vad doar interesul, pacat ca mai sunt oameni care au principii mai presus de minciuna si popularitate.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Eu spun din prima tot, nu contează că e persoană străină sau cineva pe cine cunosc, atâta timp cât ştiu că mă ascultă sau că mă poate ajuta. Nu am de ce să mint...ca să mă protejez? Degeaba, vorbele nu mă pot răni decât dacă vin din partea unor anumite persoanehappy

| Alisa a răspuns:

Da, am incredere. dar nu in toata lumea. nu oricine imi castiga increderea asa usor. si am incredere doar in acele pesoane care nu m-au dezamagit niciodata si mi-au demonstrat ca pot sa le acord increderea mea fara nicio frica.

Abh
| Abh a răspuns:

Eu nu am incredere nici in mine cateodata, daramite in altii.

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Nici eu nu pot spune ca am incredere in cineva...sad
lumea e tare perversa si ar face totul pentru a-si indepli scopul fara sa se gandeasca si la cei din jurul lorsad

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Imi este teama sa mai am incredere in cineva.Am fost dezamagita si am anumite cugetari cand e vorba de incredere.Asa ca o sa-mi trebuiasca ceva timp sa imi revin.Este destul de greu cand iti este tradata incrderea, insa mergem inainte.De fapt in ziua de azi nu prea se merita sa ai incrdere in nimeniwinking

| yonutz_7445 a răspuns:

Da, daca e o persoana de incredere poti face asta.

| aly_4607 a răspuns:

Eu am foarte mare incredere in prietenul meu

| MidnightLady a răspuns:

Sunt cateva persoane in care pot sa spun ca am incredere. Increderea totala i-o acord doar mamei si atat, nici macar eu n-o merit big grin

| SufletDeCopil a răspuns:

Poi unii oameni chiar merita sa ai incredere in ei, dar din pacate foarte rar se mai intalnesc asemenea oamenisad...asa ca daca gasesti pe cineva in care poti avea deplina incredere pretuieste acea persoana pentru ca meritawinking
Pa, pa o zi bunakiss

| cypy a răspuns:

In ziua de azi e cam greu sa dobandesti asa cevathinking nu se mai poate fratilor.toti si toate sunt niste prefacute.priviti oleaca.toate sunt materialiste si curve.toti is niste bulangii care umbla doar dupa sex. ce dracu se intampla cu omenirea?straight face nu mai exista loc de dragoste si armonie? si incredere in familie si etc? cateodata nu se poate.trec si eu prin asa ceva... si e naspa tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adevarul e ca nu sti ce sa crezi despre oameni...
te intrebi daca ma va trada?
dar la un moment trebuie sa te descarci
dar nu ai pe nimeni langa tine...
e foarte greu de una (unul ) singur
trebuie sa impartasesti cu cineva problemele bucuriile sentimentele
dar tie frica de ce se va intampla
parerea mea este ca cel mai bine e sa incerci sa iti faci un prieten de tip sexual diferit deoarece cand te vei certa cu el nu ar fi invidios pe tin si nu ar avea motive sa te pare inainte de a lua o decizie pune-l la incercare