| maissner a întrebat:

Mi place de cel mai bun preten al meu...stiu ca e nasol, dar nu reusesc de la el sa aflu daca si el ma place. Face mereu pe misteriosul desi mai are si momente in care se da la mine(imi vorbeste cu printesa, libelua, mangusta(insecta si animalul mau preferat) si imi spune faze ca sunt draguta, ca sunt un artist, etc.). Va rog frumos as vrea si eu metode cum as putea sa il fac sa vorbeasca(adica sa imi spuna daca ii place sau nu). L'am intrebat daca i'a placut de mine si mi-a spus ca nu, dar nu l'am intrebat daca ii place in prezent. Va rog metode(in afara de a'l intreba direct ca sigur o da la ocoleala si nu imi raspunde) big grin. MC... dau si funda la metoda care functioneaza.

2 răspunsuri:
| deniisa a răspuns:

Un "proverb" zice ca nu exista prietenie curata fara pic de atractie intre un baiat si o fata. Cel mai simplu ar fi sa il intrebi direct insa daca tu crezi ca nu ti-ar raspunde mai bine evita lucrul acesta. Baietii nu sunt greu de "citit", trebuie doar sa il pui in anumite situatii din care sa iti dai seama daca ii place sau nu de tine. Fie prin intrebari capcana, de exemplu il intrebi daca i-ar placea sa aiba o prietena ca si tine sau ce parere are despre tine ca si fata etc. si in functie de raspunsul lui iti dai seama daca te place sau nu. In cazul in care iti dai seama ca te place ideal ar fi sa conduci discutia in asa fel incat sa isi dea seama ca si tie iti place de el. Sau poti sa pui pe altcineva sa il intrebe daca te place sau ce parere are despre tine etc. Succes!

| Ady_6830 a răspuns:

Eu cred ca el te place. Daca se tine tare si nu vrea sa afli tu asta nu inseamna ca nu te place. Zii ca il placi si asteapta sa vezi ce spune. Sper sa ajute.