| anonim_9012 a întrebat:

Mi-r dor ff tare de un baiat, in care am fost indragostita. Nu ne-am vazut de vreo 3 luni, dar suntem ambii tare mindri, stam ambii online si nu ne scriem nimic, azi si-a gasit curaj si mi-a scris, dar intr-un moment m-a intrebat daca sunt acasa, i-am raspuns da. Si n-a mai scris nimic, dar eu vreau sa mai comunic cu el, vreau sa-l vad! Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Daca te-a bagat in seama e un progres, ceea ce inseamna ca vrea sa vbeasca cu tine dar poate ca nu stie cum sa te abordeze.Incearca si tu sa-l bagi in seama printr-un simplu:"buna.cmf?" si vei vedea daca iti rasp sec sau iti da un rasp mai elaborat.Si daca chiar vrei sa te apropii de el incearca ca prin discutia asta sa ii dai de inteles ca ti-a fost dor de el si vei vedea cum va reactiona si ce iti va spune.Succes!winking

| Marynna a răspuns:

Contacteaza-l si tu! Nu ai nimic de pierdutwinking
Daca nu incerci, nu castigi, asa ca lasa teama si mandria la o parte, si contacteaza-l... vorbeste cu el, lasa-l sa inteleaga ca il placiwinking

laughing mi-am amintit de mine cand eram indragostita de un tip, nu aveam nr lui de telefon, si l-am aflat...sunand la toate familiile cu numele lui de familielaughing

| Douapunccteunics a răspuns:

Scoatel in parc, suna. l mai intra si tu pe el cand e pe mess etc.Bfta

| Diio a răspuns:

Inceraca sa vb cu el din ce in ce mai mult... cand intra pe mess saluta si intreaba-l ce face...cand nu mai zice nimic intreaba-l "cmz?" sigur iti va raspunde si asa va dezvoltati mai mult relatia iar, din ce in ce mai mult ve-ti comunika si sigur va fi altfel!