| emylutza a întrebat:

Mi s-a intamplat sa vreau sa uit pe cine iubesc cu un alt baiat dar prin surprindere am aflat ca suntem rude.....Acum ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

In primul rand trebuie sa uiti de baiatul cu ajutorul caruia vrei sa il uiti pe celalalt. Bineinteles ca nu trebuie sa rupi orice legatura cu el, dar ttebuie sa il privesti ca pe o ruda si nu ca pe un baiat cu care ai putea fi impreuna. Dupa ce vei face acest pas, va trebui sa incerci sa te impaci bin e cu el, pentru ca nu are nicio vina ca sunteti rude. NU aveti de ce sa va distansati, trebuie doar sa aveti o altfel de relatie.

Psihoyounger

2 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru...mama e despartita de tata de cand aveam 6 ani si cand m-am dus in vizita pe la el am vazut un baiat de care m-am indragostit pur si simplu la fel si el de mine...statea chiar langa casa tatalui ma lasa cu el in club peste tot dar niciodata nu le-am intrebat nimic de el... pur si simplu ii spunea mereu sa aiba grija de mine sa nu se ia de mine(tata stia el de ce zice asta dar eu nu si nici nu am intrebat)dupa putin timp el mi-a spus ca vrea sa fie cu mine... m-am dus la tata si i-am zis:Tati mi-am gasit un gagic frumos...asa ca tine... Iar el m-a intrebat cine e.cand i-am zis mi-a spus ca sunt nebuna cum pot sa fiu cu varu meustraight faceeu nu stiam asta...nu le-am vazut niciodata el fiind in strainatate de cand era mic pana acum...am plecat acasa si el m-a cautat intr-una mesaje...telefoane...nu mai vreau sa vorbesc cu el...este var de-al doilea dar si asa dupa ce a zis tata mi-am dat seama ca nu ar merge relatia...desi mi-as dori asta din suflet...sadmai bine imi caut alt baiat...la fel sa faci si tu decat sa suferi sau...nu stiu... e naspa...sad

| stygmate a răspuns:

Ti s-a intamplat sau asa ai vrut? tu ai incercat sa fugi de ceva adica de persoana care o iubesti care presupun ca tea cam dezamagit. faza ca ai vrut sa uiti cu ajutorul unui alt baiat care s-a dovedit a fi ruda cu tine ...hmmm pur sisimplu te retragi din asa zisa "aventura" si incearca sa ti pui gandurile in ordine sa intelegi ceea ce vrei cu adevarat si nu mai fugi de responsabilitati.infrunta orice situatie si invata sa le depasesti cu propriile tale fortze si nu mai cauta un "ajutor"in urma carui poti avea surprize