| mika_4756 a întrebat:

Mi se face scarba de colega mea. A inceput sa profite de mine ca sunt desteapta.La ultimul test la fizica i-am spus tot eu am luat 4 ea a luat 5(avand in vedere ca profa nu pune note mai mari decat astea) si nici macar multumesc nu mi-a zis.Am aflat de la prietena ei ca a facut sex cu 2 baieti pana acum, printre care unul e la inchisoare. Fumeaza si bea mult, si a inceput sa isi bata joc de mine, ma vorbeste pe la spate si nu mai suport! Ce sa fac? Cum sa fac sa alfe toata lumea ce fel de colega e? Ca nu merita sa aiba prietene.Se da in specatacol ca sufera dupa ala, cand pe la spate se culca cu altul! Va rog!

Răspuns Câştigător
| :X pinky love you :X a răspuns:

Sincer...incearca so prinzi in plasa.am si eu o colega asa acre e o mare panarama ca a fost pana acum cu peste 100 de baieti si ea are 13 ani si aia aveau peste 18 multi dintre ei. Ii schimba mai rau ca pe sosete si ma barfeste. Alaturate ei si fa-o sati zica multe secrete. Apoi le zici celorlaltibig grin

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sincer si fara suparare, nu cred ca e cazul sa faci ceva impotriva ei ca nu e frumos, e treaba ei pana la urma ce face, cu cine si cum. DAca se da in spectacol e viata ei si in viata intima a cuiva nu ne putem baga... daca iti pare rau ca i-ai zis la fizica, nu trebuia sa ii zici, dar nu cred ca trebuie sa afle toata lumea cum e ea, sa o faci sa sufere ca nici tie nu ti-ar place, in fond e om si ea.
Daca nu iti convine de ea, de comportamenul ei care de altfel nu e de apreciat, atunci mai bine ignor-o, fi indiferenta cu ea, nu o mai baga in seama, dar nu te razbuna pe ea, doar fiecare are felul lui de a fi si e usor sa arunci cu noroi in cineva; poate daca ai vb.cu ea mai mult ai vedea ca nu e asa cum pare, decizia iti apartine dar nu trebuie sa ii faci rau daca nu e neaparat cazul!

| Boo a răspuns:

Fa`o sa creada ca esti de partea ei... fa`i jocul. ajut`o dar cu ceva gresit...si asa ea crede ca poate sa te pacaleasca si cand nu se asteapta "joci ultima carte"happy

| Pupily92 a răspuns:

Te inteleg perfect si stiu prin ce treci.si eu am 2 "prietene" asa. una ii mai cuminte, dar profita resursele care sunt ascunse in ultimul meu neuron, iar cealalta tot asa in plus umbla din "floare-n floare". iubeste foarte mult sexul, alcoolul si tigarile. happy

sfatul meu este s-o lasi balta.muta-te cu altcineva in banca sau stai singura.sau nu o mai ajuta cu nimic.prefa-te ca o asculti cand iti povesteste ceva, dar tu sa fii cu gandul in alta parte.winking

| crissti a răspuns:

Da-i o palma happy...merge mereu! Pe urma sa vezi cum i-a pieri chefu` sa isi mai bata joc de tine. si un sftat:dai sa simta happy