| mika_4756 a întrebat:

Mi se face scarba de colega mea. A inceut sa profite de mine ca sunt desteapta.La ultimul test la fizica i-am spus tot eu am luat 4 ea a luat 5(avand in vedere ca profa nu pune note mai mari decat astea) si nici macar multumesc nu mi-a zis.Am aflat de la prietena ei ca a facut sex cu 2 baieti pana acum, printre care unul e la inchisoare. Fumeaza si bea mult, si a incepu sa isi bata joc de mine, ma vorbeste pe la spate si nu mai suport! ca sa fac? cum sa fac sa alfe toata lumea ce fel de colega e.Ca nu merita sa aiba prietene.Se da in specatacol ca sufera dupa ala, cand pe la spate se culca cu altul!

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Da de ce te intereseaza pe tine cu cine se culca?

Daca nu mai vrei sa fi prietena ei, evit-o.
Nu cred ca e cazul sa umplii scoala de barfe la adresa ei!
Pur si simplu nu mai sta langa ea la teste si spune-i ca nu mai vrei sa fi prietena ei si punct.

Nu inteleg ura si barfa intre voi mai fetelor. Cat pot sa detest asa ceva!

9 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare.Fii indiferenta aratandu-i ca nu iti pasa si nu ii mai spune rezultatele la teste.Nu o barfi, ii vei arata doar ca esti la fel ca ea.Situ ca esti mai buna, ai grija, stii cum se spune : cel destept cedeaza primul.

| stresu a răspuns:

Bine a zis Anca!
Serios, cand dai la copiat exista mereu riscul sa ia ala mai mult ca tine, corectatul e subiectiv. Iaca mare stres! Am patit asta de nu stiu cate ori si ce daca?
Apoi chiar nu e treaba ta cu cine face sex: viata ei, corpul ei, deciziile ei. Niciodata nu am judecat omul de langa mine ca nu m-am simtit niciodata in masura sa o fac.
Nu mai vrei sa dai la copiat, te muti in alta banca si gata. Nu te apuca de barfit ca ajungi sub nivelul ei, oricare ar fi acela!
Lasa fata in pace chiar daca nu aprobi ce face si nu te injosi. Daca e om de proasta calitate si-o ia singura in barba, nu are nevoie de "ajutorul" tau.

| Lorelai a răspuns:

Nu e frumos ceea ce face colega ta, daca ai vazut asta nu inteleg de ai mai ajutat-o? Dar nici tu nu trebuie sa fii rautacioasa, de ce sa ii faci si tu rau ei? Mai bine las-o in pace, nu o mai ajuta deloc si gata. Departeaza-te de ea, chiar nu mai sta cu ea in banca. Si daca ea te vorbeste pe la spate o face pentru ca vede ca ai ceva in plus fata de ea. E nesimtita si nu ai ce sa ii faci decat sa nu o mai bagi in seama.

| ashley26pink a răspuns:

Sa ii spui asta celui mai barfitor din clasa.
ca ala sigur zice la toata lumea
si poate sa le spui mai multor prieteni care vor transmite mai departe si apoi nu o sa mai aiba niciun prieten
sau poti sa te prefaci ca ii esti o prietena foarte buna, si la urmatorul test, cand te intreaba ceva, sa ii spui domnului profesor/doamnei profesoare : x m-a intrenat raspunsul la intrebarea y.
si atunci o sa vada toata lumea ca nu stie sa faca testele

| GabiArian22 a răspuns:

Lol tu o critici pentru ca u ai luat 4 la test si ea 5? Dar cum pot crede ca daca a copiat dupa tine sa fi scris mai mult ca tine?
Si tinand cont de persoanele cu care face sex, de ce te implici u? Tie tiar place ca cineva sa se bage peste tine? Laso in pace pru si simplu este viata ei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mika lasa-mi id tau si te invat eu ce am patit-o si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te merita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i in fata ce crezi

| gimibogdan a răspuns:

Mika! de ce? nu te muti din banca, cautati o banca cu un coleg de al tau, de exemplu.Si las'o pe colega ta sa faca ce vrea cu viata ei.