| Adrian666 a întrebat:

Mia zis ca numai e totul ca la inceput si ca ar vrea sa ne despartim.sa mai lasam un timp sa fim impreuna dar rezultatu va fi despartirea. stiu ca ma iubeste. ce pot sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Oadta ce iti cere o pauza, clar ca rezultatul va fi despartirea...Incearca s-o surprinzi in diferite moduri.Chiar v-ati despartit un timp arata-i ca vrei sa-ti petreci timpul cu ea, ofera-i mici atentii, schimba ceva la tine(tunsoare, haine...etc), si foarte important n-o stresa cu intrebari daca mai vrea sau nu sa fiti impreuna, acorda-i timpul necesar de gandire.Cand v-a fii pregatita iti v-a spune. Sper sa mearga.Bafta!

6 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

Pai este clar ca lucrurile s-au cam racit intre voi deci afla daca totusi mai este cale de intoarcere... poti vorbi cu ea deschis despre acest lucru gen:intreab-o daca si mai exact ce s-a schimbat intre voi poate tu te-ai racit poate ea si-a gasit pe altcineva.sunt o gramada de explicatii pentru o racire in cuplu. poate s-a plictisit sau pur si simplu nu mai are chef.intai gaseste cheia si apoi deschide usawinking

| Mina a răspuns:

Din moment ce vrea sa mai stati o perioada inainte de despartire, e clar ca vrea sa mai dea o sansa relatiei. Ea spune ca nu mai e ca la inceput. Fa sa fie si mai bine decat era la inceput. Aminteste-ti cum era, ce va placea sa faceti. Daca va iubiti, merita sa depuneti un mic "efort" sa fie totul bine, nu?

| PuFuleTz_5685 a răspuns:

Ca baiat sunt de pararea ar trebui sa pui punct relatie ca asa ea nu te iubeste dar te tine pe banca de rezerva doar.

| victorrdg a răspuns:

Daca tzia spus sa mai luatzi o pauza, cred ca vrea sa vada cum este fara u, ce faci u fara ea, ce ai face u sa o atragi inapoi. fa cum tzia cerut ea, luatzi un timp o pauza iar dupa aceasta mik pauza iesi cu ea la o plimbare si incearca sa faci lucrurile pa care ea le adora sau ce faceatzi la inceputul relatziei.

Un aspect foarte important: Nu o stresa cu intrebari de genu "Sa terminat pauza?", pentru ca aceste presiuni ale tale o irita. Potzi mai de graba sa o inviti la o plimbare iar daca refuza nu mai incerk, las-o pa ea sa te kute, este mai bine si te ca kuta sigur daca mai tine la tine, nu poate sta fara u.

Succes si ai grija ce faci si cum te portibig grin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am trecut prin asa ceva si pana acum el nu a mai dat o sansa relatiei dar la tine cred ca se va intampla stai linistit si fa ca totul sa fie mai bine ca la inceput si sa o faci fericita.vei reusi cu siguranta

| pryntzy a răspuns:

Daca te iubea cu adv. nu cred ca iti cerea despartirea. si incerca sa mai aduca ceva bun in relatia asta.crede-ma stiu cum e, am simtit pe pielea mea. Si ar trebui sa stie ca niciodata nu va mai fi ca la inceput! Nu trebuia sa renunte asa usor. Incearca sa mergi mai departe nu sa astepti luni in sir dpa ea.se vedea ca ei nu prea ii mai arde de rel asta '' sa mai lasam un timp sa fim impreuna dar rezultatu va fi despartirea''!