| AndreeaZM a întrebat:

Mie imi place de 2 ani de un barbat dar niciodata nu i-am spus.Cum mi-as putea da seama sigurr daca ma place si el? Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

De doi ani si nu ai inteles pana acum?
Ia gandeste-te putin,ce faci cand nu-ti place cineva.Ii dai vreo importanta,vreo atentie? Doar politetea te impinge sa ii raspunzi,sa stai de vorba,esti indiferenta si zambetul cam lipseste,nu? Esti absolut normala.
Daca cel de care iti place iti vorbeste doar din politete,te saluta formal si nu e zambitor la aparitia ta,ii esti indiferenta.
Daca insa,se bucura sa te vada,ar sta la povesti cu orele,glumeste si e tot timpul doar un zambet, e clar ca te simpatizeaza destul de mult.
Lucrurile astea se observa.
Acum, ajuta-te singura, e imposibil sa nu intelegi, invata sa observi.

| AndreeaZM explică (pentru greece12):

Am inteles ceva! Va multumesc din suflet pentru ajutor!

| greece12 a răspuns (pentru AndreeaZM):

Pai vezi?
Nu te pierde cu firea, totul poate merge mult mai bine decat ai sperat pana si tu!
happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Noi nu te putem ajuta cu nimic, ci numai el, dar se pare ca nu este interesat.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Lucrurile astea de obicei se simt indiferent ca vorbim de fete sau baieti.

In mod normal ar trebui sa iti zambeasca,sa te priveasca in ochi, sa fie atent la tine in special cu ce te imbraci, cu ce culori, cum iti place sa-ti prinzi parul, etc detalii ce pentru ceilalti nu au importanta.

| justsummer a răspuns:

Îmi pare rău sa-ti spun, dar trebuie sa-l întrebi nu direct, mai pe ocolite, dar e singurul care are răspunsul la întrebarea asta. Nu trebuie sa-ti fie frica sa-l întrebi, dar daca te place ar trebui sa simti acea chimie in când va priviti in ochi. Ochii sunt oglinda sufletului nu?