| alex11 a întrebat:

Mie imi place de o fata care are aceeasi varsta ca mine (11 ani ) si vreau sa stiu cum s-o agat adica cum sa o fac sa ma placa nu stiu ce sa spun nu prea vorbeste cu mine dar cand o privesc imi zambeste

26 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Intreab-o daca vrea sa vina la tine sa exersati tabla inmultiriihee hee

nony
| nony a răspuns:

@psihoyounger, ce sa facá. temele rolling on the floor.ma faci sa cred ca ai 80 de ani si comunismul ti-a fost lege.
Pustiule, lasa agatatu´.eu iti propun altceva.Toarna-ti pe mana niste super-glue.si intrá intr-o bibliotecá. Si ce carti ti se lipesc de mana pe alea sa le citesti. Spor la treaba.

| cossmy a răspuns:

Stiu cum e...crede'ma, si pentru toti care citesc e: iubesc aceeasi fata de 6 ani(acum am 17). Si nu doar imi place, suntem chiar prieteni buni, stie de intentiile mele, sentimentele mele, am facut multe lucruri impreuna dar niciodata n'am reusit sa o conving sa trecem si la ceva mai serios. Am vazut'o de curand, sarutandu'se cu prietenu' ei. Stiam ca a mai avut prieteni, dar nu o vazusem niciodata(adica evitasem asta). Acum nu am mai avut cum. Mi s-a suit inima pana in varfu capului, si m'au luat niste, nu stiu cum sa zic, furnicaturi in stomac, si mi-a venit brusc sa plang(nu plang de felul meu, d fapt n'am mai plans d cand a murit bunicamiu, acum 2 ani), dar stiu sigur ca o iubesc. Cand o vad, imi vine sa o strang in brate, sa o pup, sa nu'i mai dau drumu, insa trebuie sa ma abtin. Aproape ca nici nu imi mai plac alte fete. Orice privire, atingere, vorba, vine cu niste tresaltari nasoale de tot. Aproape ca imi doresc sa nu o mai vad, ca sa incerc sa o uit, desi asa e si mai rau. Stau, ma uit la poze, ma gandesc la ea, ajung chiar si sa o visez si pana la urma trebuie sa o chem afara sau sa fac cumva sa o vad. Asa ca e cel mai nasol lucru sa fii indragostit, si sigur sunt, si iubirea sa nu iti fie impartasita. Si eu tot de la 11 ani am inceput, asa ca sfatul meu este sa incerci sa faci cum poti ca sa o cuceresti, iar daca nu merge, uit'o cat de repede poti, caci nu doresc nimanui sa treaca prin ce trec eu. O iubire imposibila de care nu mai pot scapacrying

| Georgiana2905 a răspuns:

Mai copilasi scumpi de ce nu va cautati voi o alta preocupare si mai ales la varsta voastra? Nu pot sa iti dau un sfat prin care sa te ajur sa agati o fetita de 11 ani. laughing Doamne ferste. Copii astia. Iubeste mama cat vrei da putin mai incolo. Si iubirea vostra in ce ar consta? In comunicare si atat. Altceva nu vad. Vb frumos cu ea. Cumpara-i un buchet de flori si va fi f fericita. Asa agati o fetta de 11 ani. F simplu.

| Psihoyounger a răspuns:

Jucandu-te cu ea, facand temele impreuna. E suficient pentru varsta voastra. Cand mai cresti, vei primi sfaturi mai serioase.

Psihoyounger

| Psihoyounger a răspuns:

@nony, hai ca ai fost tare laughing

Vroiam sa zic ca la 11 ani, e suficient sa isi faca temele impreuna si sa se joace cu ea, tu ce ai fi vrut sa ii spun?

Psihoyounger

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si ce faci, mama, dupa ce o agati? O lasi asa, agatata acolo? Si asta se cheama ca-ti place?
Doamne! Saracii copii!
Astia or sa ne intrebe la anul' despre "pilula de a doua zi"!~x[

| JoJo a răspuns:

Dc nu`i cumperi niste papusi?big grin [iti iei si u niste masinute si gata]ar fi fericita...hee hee

| Mihaic93 a răspuns:

Jucati-va de-a mama si tata...

| Gabry a răspuns:

Cauta un subiect care sa va fascineze pe amandoi si vorbeste frumos cu ea.De fiecare data cand ia o nota mare felicit-o!
Si nu te lauda la trei sferturi de scoala ca ai gagica, cunosc cazuri. laughing

| Bianca_4346 a răspuns:

La 11 ani iti arde de agatat?laughingvai de capu' taulaughing

| euu03 a răspuns:

Cum sa o agati? cu undita? sau cum ca nu inteleg tongue

| oleee a răspuns:

Prietene nu-ti strica copilaria cu fete de la varsta de 11 ani... du-te joaca-te GTA sau ce va jucati voihappy
apropo... e normal sa-ti zambeasca doar nu vrei sa te injure...are 11 ani:/

| noname_3387 a răspuns:

rolling on the floor buna aia q tabla inmultiriilaughing
va arde de flirt, ah?rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba-i copile esti tare amuzant, dar chiar nu trebuie sa stii sa agheti o fetita si doar sa fi cuminte si sa te comporti frumos si te va iubi toata lumea si chiar acea fata care iti place tie asa mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca zambeste la tine imseamna ca te place si ea putin.nu garantez ca te place in totalitate.cand iti mai faci ziua invitati prietenii dar mai ales pe ea.sau ajut-o cumva. poate la teme, etc.
poate teo baga in seama pana la urma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi spune cineva cum o fac pe o fata care are 9 ani si mie imi place de ea si nu stiu daca iei ii place de mine. Vreau sfaturi cum o fac sa ma placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la ea si spune-i ''te iubesc mai mult decat viata mea''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca si mie imi place de o fata si stiu cum e am 11 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 11 ani eu as fi impresionata daca as fi in locu ei as fi impresionata daca m-ai saruta si mi-ai da un buchet de flori bineinteles sarutul sa fie pee obraz e o varta mica pentru sarut pe gura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca iti arade de agatat asta trebuie so ai in sagne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io sti ce am facut m-am dat pe langa ia din ce in ce mai mult si ia si-a dat seama ca o plac si ia mi-a spus pe mess vrei sa i cu mine. m-am despartit de ia si nuh cum sa o fac sa vina inapoi la mine da iei ii place de al baiat

| PaulW a răspuns:

Mergi si ii spui in fatahappy eu asa fachappy

| robyfzr a răspuns:

Pff. Ce va intreaba baiatul si ce ii raspundeti voi.
ardnaxur1961"saracii copii"? Is curios cum erai tu cand erai mica - fata prostutza din ultima banca care se rusinea si cand o saluta un baiat? Scuteste-ma...
Alex11 mai bine te-ai pune cu ea in banca, ai putea sa ii iei apararea cand se cearta cu ceva colegi de ai tai sau cu alte persoane si acordai putina atentie, cei prea mult strica. Daca zici ca esti cel mai destept din clasa, de ce fac colegii misto de tine? pentru ca iti place de colega? Sau pentru ca poate ii place la ea de tinewinkingnu stiu mai multe... chiar nu imi amintesc cum eram la 11 anithinking

| alex11 explică:

Ba da de ce toata lumea crede ca sunt prea mic am avut 8 gagici la gradinita si acum sunt a 5-a si oricum sunt cel mai destept copil din clasa si urasc cititul si mie oricum nu-mi place in clasa cu toti aia din clasa ca toti isi bat joc de mine

| baleadi a răspuns:

Incearca sa vb cu ea si sa vezi ce ii place (ex florile sau...) apoi daca poti da-i un buc de flori si vb cu ea (daca vrea)