| TrixiLestrange a întrebat:

Mie imi place de un baiat de 2 ani si abia acum i-am spus ca imi place foarte mult de el, dar el are prietena de cam tot atata timp si de aia nu putem fi impreuna. Dar el mi-a zis ca nu se stie niciodata ce iti rezerva viitorul si ca nu vrea sa ma raneasca pentru ca sunt o scumpica. Adica e ca si cum in caz ca s-ar despartii de prietena lui definitiv as avea o sansa cu el? Funda pentru cele mai bune sfaturi

Răspuns Câştigător
| biutza1997 a răspuns:

Da asa este ai dreptate la asta s-a referit, de aceea de acum in colo poti sa stai linistita ca o sa fie cu tine dar un lucru iti zic nu face prostia sa te bagi intre ei pentru ca dupa aceea o sa iti para rau el o sa te urasca pentru ca el acum poate o iubeste pe tipa cu care este si o sa se supere pe tine daca te bagi si nu o sa mai vrea sa fie cu tine dupa asa ca vezi ce faci eu iti propun sa fi cat mai naturala sal lasi pe el sa decida cand o sa vrea sa fie cu tine si daca la un moment dat o sa te saturi sa il astepti nu te opreste nimeni sa mergi la altcineva sa zic asa il poti uita chiar daca e mai greu. succes. funda?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

,,nu se stie niciodata,, poate fi si un refuz politicos sau poate chiar o sa ai o sansa cu el...cine stie...[posibil ca relatia lui sa fie serioasa si sa se ajunga la casatorie]

| h3r a răspuns:

Ori relaţia lor e pe sfârşite ori el nu este un băiat serios care îşi respectă prietena, probabil o să facă la fel şi mai târziu.
Cât despre tine, nu cred că era potrivit să-i spui despre sentimentele tale.
Ai mare grijă la ceea ce faci, nu te lăsa dusă de val.

| Vix999 a răspuns:

Nu. Cand spui asta...de fapt incerci sa refuzi o persoana dar totusi sa lasi o portita deschisa in caz ca la un moment dat te razgandesti.
Dupa o relatie lunga in general, mai ales barbatii, nu se implica in alta relatie serioasa.
Nu sta dupa el ca daca il intereseai in vreun fel, ar fi facut pasii necesari ACUM.

Răspuns utilizator avertizat
| alicris a răspuns:

Eu zic ca vei avea o sansa daca ti-a zis ca nu vrea sa te raneasca si ca esti o "scumpica".Tu continua sa vorbesti cu el si sa fiti mai apropiati si cand se va despartii de prt lui sigur o sa fiti impreuna. Succes si sper ca te am ajutat happy

| BelaMood a răspuns:

E posibil, dar tu chiar vrei sa il astepti pana se desparte de prietena lui? Tu poti cunoaste si alti baieti in timpul asta, abia atunci poti afla daca el vrea o relatie sau nu cu tine. Daca el are prietena de 2 ani si iti da tie sperante...nu stiu ce fel de baiat poate fi!laughing In principiu, ai grija ca fericirea ta sa nu depinda de el! :*