| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Mie mi-a placut acum vreo 4 luni de un baiat. Am vrut sa fiu cu el, si el dadea semne ca ma place(se uita la mine, zambea, ma saluta mereu) dar nu a iesit nimic ca se tot bagau colegii lui aiurea. In fine, nu stiu daca m-a placut sincer sau a fost doar asa la misto.
Acum acelasi baiat a inceput sa se uite iar la mine. Nu il inteleg: se uita profund in ochii mei, uneori zambeste si se opreste in loc si ma priveste, chiar daca nu ma uit la el, sau daca trec pe langa el intoarce capul).
Alaltaieri se uita la mine si cand m-am apropiat s-a impins in fata care era cu mine si facea la ea "uuu" laughing. Aseara se uita in ochii mei si daca a vazut ca si eu ma uit in ochii lui face la mine "bau" laughing.
Azi eram in curtea scolii si am trecut pe langa el. M-a vazut si imi zambea. A zis un coleg de-al lui(care stie ca l-am placut): "uite-o pe fosta ta prietena" si el se tot uita la mine dar nu a zis nimic. Apoi urmatoarea pauza era la geam(la etajul unu) cu acelasi coleg. Si ala striga dupa mine,, Fata de la pagina 5" facea misto ca sa ma uit la baiatu de care ziceam... El statea ca o statuie acolo si nu zicea absolut nimic doar se uita dupa mine si facea iar la mine si la colega "uuu". Colega mea a fost pe la etajul 1 cu o fata si mi-a zis ca s-a intalnit cu el pe scari si iar facea la ea "uuu" rolling on the floor.
In seara asta a vorbit cu mine pentru prima data pe mess. Mi-a dat buzz, m-a intrebat ce fac si ce zicea o colega de-a mea despre el(tipa cu care stau eu mai mereu). Ideea e ca oricum nu a zis nimic. Dar el se uita iar la mine si ne-am uitat noi in sus si credea ca vorbim de el. L-am intrebat de ce zicea colegul lui ca sunt fosta lui prietena si a zis ca asa sunt ei, fac misto unu de altul. Nu i-am raspuns nimic si dupa ce am vorbit si-a pus la status,, suparat". Apoi si-a pus web la status. I-am dat sa-l vad si mi-a dat accept. L-a lasat putin si apoi a inchis si a scos si webu de la status.
Nu-l inteleg. Se comporta de parca ar avea 10 ani(are 17 de faptlaughing). Ne intalnim mereu si mereu se uita la mine dar nu zice nimic(se uita in ochii mei si zambeste). Face misto de mine sau chiar ma place? Nu-mi ziceti sa fac primul pas ca nu vreau sa fiu cu el, ca am prieten. Deci ma place? Sau cumva o place pe colega mea desi nu se uita la ea. Ei doar i-a zis "uuu", dar la mine se uita mereu love struck
P. S: eu st cls a 9 a

Răspuns Câştigător
| catalina_1418 a răspuns:

Buna:*, pai din ce ai spus mai sus s-ar putea sa te placa pe tine, iar pentru prietena ta sa nu simta nimic. Daca se uita mai mereu dupa tine si iti zambeste este clar ca te place si poate nu stie ca ai prieten de aceea se comporta asa cu tine.

1 răspuns:
| Ririru a răspuns:

Din cate stiu eu, tu ai prieten. Si spui ca esti fericita cu el.
Asa ca poate sa te placa, sau nu, daca tu iti iubesti actualul prieten.winking.

Ori ii place de tine, ori de colega. Ori. face misto.