| jkjsix a întrebat:

Mor de frica. iubitul meu si a dat drumul.s-a spalat pe maini doar cu apa, apoi mi-a bagat mie un deget.mi e foarte frica sa nu se fi intamplat ceva.mi e greata, menstruatia trebuie sa-mi vina azi sau maine.nu a venit.nu stiu ce sa fac, mi se pare ca sunt si foarte balonata, nu pot sa mananc nimic.

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Nu, doar din sex ramai. Nu din degete. Cand iti e frica, ai toate simptomele de pe lume, dar e doar imaginatia ta

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai fetita, nu va mai jucati cu organele sexuale la anisorii astia, cand nici macar nu intelegeti ce se poate intampla cu organele alea, la ce riscuri va supuneti si ce probleme ati putea avea dupa aceea.

in orice caz, cu degetul este imposibil sa lasi pe cineva insarcinata!

| dullcat a răspuns:

Bine, dar inainte de sex nu ti-a fost frica? Activitatea aceasta nu-i o joaca, sa stii.Retine sperietura pentru data viitoare cand aveti chef de distractie iresponsabila.

Spermatozoizii mor in momentul in care lichidul seminal, adica sperma, se usuca.Deci nu, nu vor trai pe degete, haine, catel, mobila, tavan, capacul de toaleta etc.

| dullcat a răspuns:

Si daca tot este adus subiectul in discutie:

,, Dacă odată ce ai început viața sexuală, ești conștient de riscurile la care te expui și începi să te informezi, astfel încât să rămâi protejat, iată că riscul apariției unei sarcini există și în cazul sexului fără penetrare (heavy petting). Cum se poate așa ceva?

Dacă încă nu v-ați început viața sexuală, ci doar practicați petting-ul, adică partenerul atinge vaginul fetei, dar nu are loc penetrarea, atunci nu e cazul să vă faceți griji în privința unei sarcini. Atâta timp cât sperma nu ajunge în vagin, riscurile nu există.

Dacă, în schimb, în timpul jocului, partenerul a ejaculat în afara vaginului, atunci e nevoie să fiți mult mai atenți și să vă spălați bine înainte de a continua petting-ul. E de reținut că și o fată cu himen intact poate rămâne însărcinată și în lipsa unui contact sexual cu penetrare dacă sperma ajunge în zona genitală și intră în contact cu secreția vaginală, deoarece aceasta din urmă poate facilita ajungerea spermei în vagin.

Dacă un astfel de accident s-a produs, totuși, indicat este ca partenera să ia pilula de a doua zi în primele 24 de ore, dar nu mai târziu de 72 de ore.

Este adevărat că riscurile în cazul heavy petting-ului sunt mai scăzute, decât cele în cazul sexului cu penetrare, dar e bine să știți despre ele astfel încât să vă puteți proteja.'' -
https://www.planificaneprevazutul.ro/......penetrare/

https://www.suntmamica.ro/preconceptie/insarcinata-fara-penetrare-7639

| Sjhxjcks a răspuns:

Nu ești însărcinată cu degetul nu poți rămâne însărcinată... asta e de știut

| jkjsix explică (pentru Sjhxjcks):

Nici daca avea ceva pe deget? in contactul cu aerul la cat timp moare?

| simplaexsistenta a răspuns (pentru jkjsix):

Cine moare? El sau degetul?