| Anablondyi a întrebat:

Multi baiaeti spun fetelor "te iubesc" si asa mai departe " esti viata mea " etc..., si mie mi s`a intamplat asta si am crezut baiatul respectiv, dar.ca in orice poveste de dragoste. el mintea si eu credeam ca fraiera. Intrebarea mea este: cum pot baiaetii sa spuna lucruri atat de siropoase, sa le vrajeasca pe fete, cand ar putea fi sinceri? Oare toti baiaetii iubesc, precum spun?

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Se stie ca baietii ar spune orice sa intre in gratiile unei fete sau sa se culce cu ea.
"cum pot baiaetii sa spuna lucruri atat de siropoase"
Poate pentru ca fetele vor sa auda asa ceva?
Poate pentru ca fetele au nevoie sa auda asa ceva? ca altfel nu crede in acel baiat ca o iubeste.
Un "Te iubesc" este fara esenta daca nu simti dragostea.
Sinceritatea nu este o solutie niciodata.Nimanui nu-i place purul adevar.Preferi sa auzi ca s-a indragostit dupa ce a facut sex cu tine sau sa auzi ca i-a trebuit ceva timp sa te cunoasca cine esti si debia dupa ce te-a cunoscut mai bine a ramas fermecat de cum erai si dupa a simtit dragostea?
Preferi ca atunci cand tu-i spui "Te iubesc" el sa zica "Eu te plac, dar nu am ajuns pana la iubire".

Fiecare iubeste in stilul sau propriu, poate sa fie timid sau curajos, precaut sau indraznet.

Nu-ti fa griji, nu toti baietii spun "Te iubesc" ca se simt presati de relatie, ci o spun deoarece asta simt ei.

8 răspunsuri:
| YoYoLicious a răspuns:

Nu in toate povestile de dragoste se intampla asa, nu toti mint, nu toti sunt niste imbecili. Plus ca exista si fete care fac asta. Incetati sa mai generalizati, ca nu e chiar asa.

| caban a răspuns:

Daca cu adevarat te iubeste nu-ti poate spune, e cam greu sa spui asta de la inceput si cam nu prea o sa-ti spuna, dar de zis pentru a te amti poate s-o faca si de la prima vedere!

| ALeXsSaY a răspuns:

Sincer eu sunt baiat si nu cred ca toti baietii mint. sad Acum, daca asa ti s-a intamplat este foarte nasol, sa stii ca ar trebui sa nu crezi asa mult in cuvinte ci mai mult in comportament, atitudine fata de tine. Eu nu am spus la multe fete lucruri de acest gen dar cand am zis-o stiu ca am zis din inima nu doar asa, ca sa o fac sa sufere. Si sa stii ca si baietii care spun astfel de chestii si sunt sinceri sunt luati de fraieri. Deasta unii au impresia ca daca se dau smecheri si mint vor fi luati de buni. straight face e cam trist.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pentru ei, " te iubesc" nu e nici mai mult, nici mai puţin decât un clişeu. Bineînţeles, nu trebuie să generalizăm; sunt unele persoane care spun lucrul acesta cu toată sinceritatea, îl spun pentru că îl simt, şi nu pentru că aşa zic toate persoanele care sunt într-o relaţie. Chiar de curând am văzut o postare în care cineva întreba când ar putea să-i spună iubitului " te iubesc ".
Eu nu pot înţelege unele persoane care nu pricep că anumite cuvinte nu se spun după o perioadă de timp, sau într-o anumită zi, ci se zic atunci când le simţi şi ştii cu certitudine că despre iubre e vorba, şi nu despre o pasiune temporară.
Majoritatea persoanelor din ziua de astăzi nu ştiu că dorinţa de a spune "te iubesc" este involuntară, nu se spune aşa, doar de dragul de a se spune...

| Lovξ a răspuns:

Eu sincer cred ca exista baieti pe lumea asta care sunt sinceri si stau cu o fata pentru ca chiar simt ceva pentru respectiva, dar lucruri din astea mai rar, eu iti sugerez sa nu mai crezi tot e spun unii baieti si daca stai cu cineva sa incerci sa nu te aprinzi dupa el pana nu esti sg ca te iubeste advwinking si sincera sa fiu nu prea imi dau seama cum pot mintii in acest hal...thinking dar fetele niciodata nu stiu ce e in mintea unui baiat si ce gandeste el cand rosteste aceste vb asa ca dupa parerea mea nici o fata nu ar trebui sa creada vb unui baiat pana nu e sg ca el sp advwinkingwinking

| Fefe_4443 a răspuns:

NU Biaieti iubesc pana cand le dai ce le trebuie iar dupa iti trimit un sms sau cauta mortive de cearta ca sa va desp ca i-ai dat ce ia trebuit si nu te mai iubeste ca asa sunt baieti si daca nu le dai iti spun ca nu ma iubesti ca daca ma-i iubi ai face si ce vreau eu adica te-ai culca cu mine...big grin sa fie mai pe intelesul vostru.big grin astia sunt baieti na-i ce sa le faci numai sa nu le piki in pasa...da nu prea merge ca fetele tot timpul pica de fraere si sunt oarbe cand este vorba de iubire baieti iubesc? ce sa zic da fetele iubesc chiar cu adevarat si dupa despartire sufera. asta este parerea mea Funda?

| Dumnezău a răspuns:

Pot pentru ca anumite fete sunt prea credule si indragostite, si sunt in stare sa creada orice vorba pe care ei o spun.Asa si e cateodata cu dragostea; e ca o ceata in jurul tau, care te impiedica sa vezi dincolo de ea, si partile rele ale dragostei.Multi baieti in ziua de astazi nu mai pun asa mult pret pe dragoste,sunt genul acela de tipi mai mult atrasi de one-night-stand-uri, aventurile acelea de o noapte si nu mai pun asa mult pret, pe dragostea adevarata.Prefera sa minta, pentru ca tu ai facut greseala sa fii cu unul de-asta mai superficial, nu toti baietii sunt asa.Ar trebui inainte de o relatie sa-ti pui pe tine un fel de protectie psihica, sa nu mai crezi tot ce spune lumea, pentru ca dragostea e trecatoare si nu poate tine o vesnicie.Nu te increde in cuvintele frumoase si dulcegarii, decat dupa ce esti 100% sigura ca vin din inima si nu sunt niste alintaturi de forma, ipocrite.winking

| barbieboy a răspuns:

Deoarece fetelor le place sa fie mintite, Pt ca daca o fata isi face parul intr-un fel si la baiat nu ii place, Daca baiatul il zice ca nu ii place ea se supara asa ca mai bine o minte.