| -TattO- a întrebat:

Multi m-au mai intrebat ce s-a intamplat.

Pai m.am intalnit cu ea la locul stabilit la ora cutare. I-am inapoiat ce avea la mine. niste cd cu filme. I-am explicat ca nu mai merge. Ma dor anumite vorbe care le spunea, indiferenta ei fata de mine si comportamentul ei. Daca ii fac rau prin prezenta mea nu am ce cauta langa ea cum nici ea langa mine. Zicea ca nu ii fac prea rau dar, ca ma enervez repede si ca vreau sa stiu mereu ce face. Nu stiu de unde a mai scos-o pentru ca nu am mai facut din astea. Cand vorbea sau ma asculta ea zambea si se uita in alte parti numai la mine nu. Pana la urma s-a dat de gol ca a fost indiferenta, ca a fost rece si am lua ca "daca eram nervoasa ce vrei? sa iti zic ce faci iubitule? sa te pup, iarta-ma" ma lua cu tot felul de din astea aiurea. NU le vedeam rostu. In fine. Pana la urma am vazut ca nu am cu cine. Am zis las-o balta, fi iubita. Si am plecat. M-a intors prin "OK daca asta vrei, eu nu te pot obliga sa ramai cu mine sau sa ma rog de tine" da asa pe un ton aiure. Apoi mi-a zis "bye" si a plecat.

Ma simt naspa si aiurea, nu am mai mancat mai nimic de ieri. Credeam ca o sa fie mai usor dar. Nu am cu cine vorbi. Prietenii care ii credeam buni, nu mai sunt, sunt falsi sau nu am cu cine vorbi.

Nu mai stiu cum sa depassc si momentul asta. Ma insel mereu in privinta asta! e total aiurea. Ma amagesc. stiu ca si-a batut joc de mine si ma folosit ca pe o carpa. Se purta mereu rece, distant si nu imi dadea atentie mai deloc.

Oare am gresit eu prea mult? Normal e ca nu se va mai intoarce la mine. Nici nu stiu daca as vrea, in felu cum era nu vrea. Dar imi lipsesc unele momente. Cand m-am simtit bine cu ea.

O iubeam enorm dar, decat eu safiu ala? De la ea nu primeam mai nimic. Cu toate ca zicea ca tine la mine si ma iubeste, Nu am simtit asta. Oare de ce?

Care ar fi dispus sa fie deschis/a la o vorba, imi puteti lasa un id? pe langa concluzia voastra?

Ma simt dezamagit. Si nu inteleg de ce?! pentru ca nu eu am fost ala de a gresit asa mult. Va veni alta dar? cum trec acum? o vad pe mess. Ma rog. nu stiu daca conteaza asta. Da ma tenteaza.

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Da-i ignore. Ce-o mai tii in lista? Vrei sa-ti faci rau? Asta faci.Nu e fata pentru tine.Va veni alta de 10000 de ori mai buna si ai sa-i multumesti lui Dumnezeu ca ti-a scos-o in cale.Totul e cu rabdare.Rabdare de a o scoate si pe-asta din suflet, si a invata ma ceva pe viitor, sa nu te mai atasezi asa de-o fata, pentru ca asa`s oamenii.cu cat le arati mai tare ca tii la ei cu atat devin mai indiferenti si mai nepasatori, ca sunt siguri ca ``eu pot sa ma comport cum vreau cu ala ca doar e mort dupa mine``ne? Nu a fost sa mearga, nu va potriveati in caracter, in nimic.Si sa te gandesti la ea ca e frumoasa si sa te amagesti cu amintiri nu e bine.Nici sa nu te gandesti s-o cauti, da-i ignore, las-o.

| Floreenofficial a răspuns:

Da, asa e! Cand vrem sa nu mai tinem legatura cu cineva ni se pare ca va fi usor, ca vom reusi noi sa ne preocupam timpul liber cu alte activitati, ca vom fi ocupati si nu ne vom mai gandi la ea, ca ne vom gasi prieteni care ne vor da sfaturi bune in aceste momente, dar din pacate toate aceste lucruri se dovedesc a fi doar niste iluzii desarte din pacate, iar un suflet de nadejde pe care sa il ai langa tine atunci cand vrei valoreaza mult mai mult.Intotdeauna deciziile trebuie luate cand esti calm nu la nervi si trebuie sa pui in balanta si avantajele si dezavantajele actiunii tale si sa te gandesti la posibilele consecinte.Bafta si sper sa ai puterea sa treci peste asta sau sa te impaci cu ea!winking

| Ingerash a răspuns:

Id ul meu e czyupy, vb maine daca vrei

| InoTkd95 a răspuns:

Noi am vorbit si ti-am zis ca nu merita. Pentru ce sa iti faci atata sange rau? pentru ea? ar trebui sa o iei sa o calci in picioare! incearca sa iesi in lume sa iesi la aer liber, in natura undeva, unde sa fii mai linistit... si cine stie de unde iti poate rasari,, zana" smug:X Pupici:*

| (̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅()ڪے a răspuns:

Si eu aveam o situatie fix asa. Nici acum nu am trecut peste, dar ce sa facem asta e, nu iti face grij prieteni sunt destui si daca nu sunt iti poti face, o sa gasesti si alta fata, dupa ce m-am despartit de fostul meu nu am mancat aproape nimic mult timp, am slabit din cauza asta, dar dintr-o data m-am trezit mi-am dat doua palme si mi-am zis : "Ce faci tu proasto, suferi pentru unu care nu merita?", am inceput din nou sa comunic, sa imi fac prieteni sa imi fac timp pentru mine, sa mai merg la plimbare, sa ma relaxez sa ma ocup de ceva[desenat] sa ma reecrez si sa pun lucrurile in ordine in suflet cat si in mintea mea, si uite vad altcumva lucrurile. Tu acum esti intr-o stare mai naspa oarecum simti o gaura in burta gol, si te simti singur, dar nu esti singur, acolo ti-e familia, si daca vrei cum ti-am mai zis fa-ti un/o prieten/a [nu ca iubita sau si asta ar fi o rezolvare] si ocupati timpul cu el/ea si sa povestiti intre voi, sa il/o faci prieten/a cel/cea mai bun/a, si poate cu timpul o sa o uiti, pentru ca o sa iti da-i seama ca nu te merita si ca ai fost un idiot ca ai crezut atunci cand ti-a zis ca te iubeste, de aia nu ai simtit ca te iubesc deoarece nu te-a iubit e logic nu? Sau cumva gresesc?

Iti repet si tine bine minte ce iti zic acum! Niciodata nu pune suflet intr-o relatie doar daca vezi ca chiar merita, sti vorba aia: " Nu tot ce zboara, se si mananca".

Sper ca te-am ajutat si sper ca o sa imi practici sfatul si promite-mi ca nu o sa mai fi tris/suparat/necajit/retras, pentru ca NU MERITA!

Bafta, ceau, si da iti las id-ul pe mesaj privat

| (̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅()ڪے a răspuns:

Ca te iubeste*. Scuze tastatura

| wykyal a răspuns:

Nu am citit toate antrebarile si raspunsutile primite dar parerea mea e ca :sunt lucruri triste acum dar pe viitor vor fi frumoase si vei capata experienta din toate relatiile pe care le ai si eu am povesti de adolescenti (cu toate ca nu sunt batrana 23 ani doar ca momentan am o relatie foarte stabila) si parca le duc dorul.
mi ar place sa a ti ascult povestilenu stiu ce anseamna id dar o adresa de de mess ar fi vasiiviorel(nu sunt baiat!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaaaa.bag de seama ca te simti chiar nasol. dar cel mai bun lucru e sa eviti s stai singur/singura s s te gandesti ca sunt o gramada de lucruri de facut.nu se merita sa plangi dupa un el/ea. s mai tarziu sa-ti dai seama la cine te gandeai tu atat de mult...

| sonia_3318 a răspuns:

Hmmm nu stiu cati ani ai dar treburile aste se intampla de la cele mai fragede varste cum sunt eu.
lilsonia id meu vb atunci sad
ok si eu sunt debusolata rau daca vrei poti vedea intrebarile mele si sa raspunzi la ele nu sunt cu mult mai diferite ne vedem pe mess big grin