| Mămăligă59 a întrebat:

N-am crezut ca voi pune vreodata in viata mea o intrebare la aceasta categorie, dar -.-"...
intr-o zi vorbeam cu o fata de la liceul vecin si a trecut un coleg de-al fetei pe acolo si eu am zis: "oooo, ce baiat dragut, si ce par misto are!"
in fine, fata asta i-a dat facebook-ul meu, eu eram foarte entuziasmata, fireste, i-am acceptat cererea, si am inceput sa vorbim. la inceput eram foarte indragostita de el, si el de mine.
dar, acum nu mai simt deloc la fel si nu stiu ce a fost in capul meu. el inca mai e indragostit de mine si imi zice mereu ca ma iubeste(bleah) ba chiar mi-a luat si cadou de craciun.
acum, intrebarea mea este: ce sa fac ca sa scap de el, dar sa nu-i frang inima? happy

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Sunt 2 feluri de barbati, cei care vor sa ii minti frumos, si cei care vor adevaru pe tava.Prefer adevaru pe tava, oricat mar durea.As accepta pe loc.Nu vreau reclame multicolore ca la tv, totul ca sa imi distraga atentia.Fi sincera cu el,chiar daca il doare, spune-i ca daca e barbat va accepta adevarul, doar nu prefera sa il minti cu zambetu pe bot(pardon buzelaughing ) oricum, fa cum ti-am zis, asta daca ai sange-n vene tongue

| Mămăligă59 explică (pentru Liviu):

Eu am, dar...vezi tu, el e cam sensibil si asa laughing
n-am chef sa ii frang inima de craciun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui ca nu mai ai sentimente pentru el si vrei sa fi cu un alt baiat...ii spui sa inteleaga ca nu mai poti continua.

| george232323 a răspuns:

Pai e cam greu sa nu ii frangi inima,. Trebuie sa ii spui discret si mai bagi ceva ciate de pe net si ii trece, daca ai fi rautacioasa a spune ''Asta e viata! treci mai departe'', dar cum tu nu vrei sa o faci in felul asta, fa-l pe el sa se desparta de tine!

| Mămăligă59 explică (pentru george232323):

Pai nici nu suntem impreuna, nici nu am fost...doar ne comportam de parca am fi fost (nu stiu ce a fost in capul meu)
oricum, cum sa-l fac sa nu ma mai placa? e mort dupa mine -.-"

| katy27k a răspuns:

Baietii trec usor peste astfel de lucruri doar spune-i ca nu mai simti nimic pentru el fi sigura ca nu are ce sa se intample. Nimic nu e asa greu cum pare.

| Lavy23 a răspuns:

Pai nu ai cum sa nu-i frangi inima...el te iubeste...cred ca ar treui sa-i spui ca un alt baiat t place si iti place mai mult de el si ca nu vrei sa mai vb cu el etc etc sper ca ti-am fost de ajutor SUCCES

| dydy262626262626 a răspuns:

Nu ai cum sa nu ii frangi Inima doar daca lasi sa se intample totul de la sine.