| stendardo a întrebat:

Ne-am certat curand pe o tema veche. pe care nu mi-a spus-o niciodata. iar acum a prins momentul. el ma considera o prietena buna pe atunci iar eu i-am facut o faza urata. acum nu stie ce sa mai creada. daca-l mint sau nu. nu mai are incredere in mine mai deloc. mi-a spus "zi-mi ce sa fac ca sa am incredere in tine si fac". deci?

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Încrederea se dobândeşte greu şi se pierde foarte uşor. Tot ce poţi facee să-i spui că nu se va mai repeta pentru că comportamentul tău e altfel faţă de zilele alea. Spune-i că va vedea cu timpul. Trebuie să-i arăţi tu că poate avea încredere în tine prin simple gesturi, cuvinte. Nu-i poţi spune : " hai, ai încredere în mine". Dobândeşte-i tu încrederea din nou, nu ai ce cere de la el. Doar tu poţi face ceva! Baftă!

| Zenithf a răspuns:

Auuu, asta... este... tulburator.
In primul rand - o tema veche, acum... momentul, incredere - cum a stat el cu tine fara sa mai aiba incredere in tine?
In al doilea - cum de ai tu incredere in el cand iti ascunde atata timp ceva atat de important? :-o
Recunosc, sunt depasit, si nu mai inteleg nimic... straight face
Am explorat adancurile oceanelor si inaltimile muntilor, am mers pe luna iar sondele spatiale au ajuns dincolo de sistemul solar, dar adancul cugetului omului este de nepatruns. straight face

| stendardo explică:

Desi nu are incredere. ma iubeste. probabil de asta a mai stat cu mine. iar eu mai am incredere pentru ca el mi-a ascuns chestia aia care l-a deranjat pentru ca nu a vrut sa ne certam atunci. si cu ocazia discutiei de curand mi-a spus mai multe lucruri care m-au facut sa am incredere in el