| Andandut a întrebat:

Ne-am certat dintr-un motiv banal, eu nu i-am vorbit urat,doar i-am zis parerile mele(le-am exprimat frumos,fara jigniri), dar el a cam exagerat cu vorbele spunandu-mi ca deja il frec prea mult la cap, ca sunt "turca" apoi mi-a zis pa si mi-a inchis telefonul in nas. happy
Imi vine sa nu-l mai bag in seama astazi, nu vreau sa-i mai raspund la telefon, nu vreau sa-l mai aud, nu vreau sa-l mai vad, ma doare pentru ca nu ma asteptam sa-mi vorbeasca asa.
Chiar as avea nevoie de niste sfaturi in privinta asta. Multumesc

3 răspunsuri:
| BlackEyedGirl a răspuns:

Ignoral- si gata, sau spune-i clar ca nu vrei sa il mai vezi si sa te lase in pace straight face e chiar nesimtit daca vorbeste asa si ti-a mai si inchis telefonul in nas. Dupa parerea mea, nu merita sa mai vorbesti cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul spune vrute şi nevrute la nervi.
Poate şi tu ai avut partea ta de vină şi ai spus nişte lucruri care l-au afectat.
Înainte să iei decizii pripite, ce-ar fi să stai puţintel pe tuşă, să se calmeze apele, iar pe urmă să discutaţi amândoi calm şi să ajungeţi la un numitor comun!?
Ar fi păcat să destrămaţi tot din cauza unei discuţii aprinse şi a unor cuvinte aruncate la nervi.
happy

| Liviucu a răspuns:

Hehe, si eu am patit azi aceeasi chestie. Inspre norocutul meu e ca diva, marea... diva mi-a vorbit cam la fel prin SMS-uri si nu si la telefon. Si povesteam azi cuiva despre alta fata cu care am fost recent impreuna si imi zicea acea persoana (tiganca care cerseste pe strada dar care o respect dintr-un motiv anume, nu dau detalii) un lucru ce mi-a placut enorm: "in fete sa nu ai incredere niciodata".

Ei bine, acelasi lucru se potriveste si la tine. Nici tu sa nu ai incredere in dragoste, in noi baietii. Cunosteam cazuri cand dupa ani de zile au fost injurate si batute chiar. Eu mereu ma laudam ca vai, eu pe cine voi iubi va merita si vai... nu am cum sa gresesc ca pot sa-mi dau seama de persoana. Wrong. Sunt unele persoane care pot juca foarte bine teatru chiar si cand iti plang in fata spunandu-ti te iubesc!

Esti o fata speciala, am citit toate intrebarile tale si nu vreau sa te superi pe mine dar el nu te merita. Tu aparent (poate ma insel) esti o fata ce pune pret pe foooaaarte multe lucruri iar el inversul tau, un superficial absolut. Esti o fata care se vede ca vrea sa ajunga ceva in viata si imi dau seama dupa cum scrii. Esti linistita si ai da orice sa intalnesti marea dragoste si sa fie langa tine toata viata. Dar daca nu ai luptat pentru el ca sa-l cuceresti si l-ai avut atat de usor atunci cand ai vrut, asta poate insemna multe Anda...happy