| Sol27 a întrebat:

Ne-am despartit de o luna dupa o relatie de un an si ceva, el dorind libertate am aflat de la un prieten care a discutat cu el despre despartirea noastra
mi-a zis ca fostul meu prieten i-a marturisit ca nu va da inapoi
eu cred ca desi isi doreste asta din orgoliu prefera sa isi mentina decizia ce pot sa fac

help pentru ca il iubesc foarte multsigh

fundita pentru cel mai bun raspuns>big grin

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, eu te inteleg ca il iubesti si ma gandesc ca il vrei inapoi mai ales dupa 1 an si ceva de relatie, stiu cum e sa iubesti, dar stiu de asemenea cum e sa fi parasita si lasata baltasad. Desi sufeream enorm si il doream inapoi, plangeam si suspinam nopti si zile la rand, mi-era dor de el de nu mai puteam, insa cum el avea orgoliu, eu de ce sa nu am?
Gandeste-te ca daca el vrea libertate nu are rost nici sa te milogesti la el si nici sa il cauti desi e greu; ma gandesc ca el a initiat despartirea, si daca e asa pastreaza-ti putina demnitate si incearca sa treci peste despartire, daca ai vointa vei reusi. El daca te-ar iubi cu adevarat cred ca ar fi facut primul pas spre impacare.Am fost si eu 2 luni si apoi inca 2 de prietenul meu, el dandu-mi papucii, am suferit enorm, dar nu l-am cautat; pana la urma tot el m-a cautat si mi-a cerut sa ne impacam.Si acum de 7 luni ne intelegem perfect, mentionez ca avem o relatie de aproape 2 ani.Ideea e ca daca el prefera sa isi mentina decizia nu cred ca are rost ca tu sa te zbati degeaba, daca tine la tine si e pentru. tine, te va cauta el, ai sa vezi.
Il iubesti dar abtine-te sa nu il cauti si incearca sa iti ocupi timpul cu ceva sa treci mai usor peste despartire, poate un nou iubit ar fi indicat.

1 răspuns:
| blue-star a răspuns:

Nu ai ce face.Treci peste.Multi patesc asa, dar daca iti doresti sa va impacati, spune-i prietenului lui sa ouna mai multe vorbe bune pentu tine.Bafta!