| ing3rd3mon4u a întrebat:

Neata la toata lumea:*... cel putin eu. am o dimineata uratasad
... aseara m-am certat cu prietenul meu, am avut discutii.

Nustiu ce e cu el.nu i'am facut nimic si iar incepe sa se comporte cam urat cu mine.

Ce pot face ca sa ii treaca strarile alea nasoale? ce pot face ca sa nu se indeparteze de mine?

Este o relatie la distanta de 11 luni:-ssad Help plss.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te repezi sa te innegurezi.
Linisteste-te,mai intai si incearca sa judeci situatia la rece.
Avea vreun motiv sa se comporte urat? Era obosit,era stresat,are vreo problema de care poate nu stii?
Sunt intrebari al caror raspuns trebuie sa-l afli.
Cand veti vorbi din nou,incearca sa iti lamuresti nedumeririle,dar acum, in momentul asta, alunga-ti supararea.Iesi din casa,scoate-ti nasul in frig,priveste zapada, bucura-te de aer curat, fa orice sa-ti schimbi starea.Vei gandi altfel!
Si zambeste!

| ing3rd3mon4u explică (pentru greece12):

Da era obosit.a facut de mancare toata ziua. si zicea ca nu sunt eu de vina.dar dupa aia a inceput sa se compoarte diferit. i'am pus o gramada de intrebari si s-a luat de mine ca de ce pun atatea intrebari atunci i'am raspuns ca ma ingrijorez, ca imi pasa de el.ca il iubesc. dar acum imi e teama sa nu se indeparteze de minesad

| greece12 a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

N-o sa se indeparteze,va intelege ca erai doar ingrijorata pentru el!
Daca era obosit,poate ca multele tale intrebari il oboseau si mai mult,ii dadeau senzatia de interogatoriu,fii dulce si blanda cand vorbiti iarasi si totul va fi bine!
Incepe de acum sa zambesti, pregatindu-te sa-i vorbesti deseara, atragi norocul de partea ta si binele.
Oricat de straniu ti s-ar parea!happy

| ing3rd3mon4u explică (pentru greece12):

Pff. acum depinde cum se trezestee el. daca are o stare aiurea.o sa se compoarte un pic distant.il cunosc foarte bine.i'am zis sa ma lase sa ii fiu alaturi si cand are stari din acestea.sa il scot.macar sa ma lase sa incerc.si nu prea a fost de acord.I'am zis sa se mai gandeasca.nu stiu ce sa mai fac,, si ce sa mai zic sincer

| greece12 a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Da-i pace.
A dormit,s-a odihnit,va gandi altfel.
Si,daca si in conditii normale refuza sa-l "ajuti",nu insista,posibil sa-si gaseasca echilibrul de unul singur,nu toti oamenii sunt la fel.
Incearca sa-l intelegi si tu pe el si ai incredere!
Nu mai sta ingrijorata! Hai, capul sus, respira si zambeste!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In general,relatiile la distanta nu rezista in timp,te inteleg si pe tine,cum te simti,ai sentimentu ca totu se prabuseste in juru tau dar fi optimista si repeta ti in gand ca tu meriti ceva mai bun,meriti pe cineva care te respecta,te intelege si sa te faca fericita,gandeste te ca viata e scurta si nu are rost sa te milogesti la un tip care te joaca pe degete, azi e bine ca asa vrea el, maine te respinge ca asa i s a pus pata...meriti ceva mai bun