| ● Ďعw a întrebat:

Neatsahappyauziti :s cand iti faci un test de srcina e indicat dupa prima urina. dar intre timp poti manca:d? ma refer pana sa-l fac?big grin

Răspuns Câştigător
| llllllllllll a răspuns:

Testele de sarcina de obicei trebuie facut din urina de dimineata, din cauza ca urina de dimineata e mai concentrata, iar catitatea acea de HCG e mai mare si poate fi detectata mai usor. Evident ca odata cu inintarea in varsta a sarcinii, cantirarea de HCG din urina este din ce in ce mai mare si poate fi detectata mult mai usor, dar daca esti in perioada limita, e bine sa folosesti urina de dimineata.
Si da ai voie sa mananci si sa bei, dar e foarte important sa folosesti urina de dimineata.
Bafta kiss

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se recomanda a se face din prima urina de dimineata, fiindca aceasta este mai concentrata. Poti manca, bea apa, face orice, important e sa recoltezi urina din prima urinare dupa somnul de noapte.

Abh
| Abh a răspuns:

Da, poti manca, nu are nimic concentratia hormonala din urina cu mancarea din stomac.

| cryss_1476 a răspuns:

Indicat ar fi, prima urina de dimineata. poti manca.

| tia a răspuns:

Da. Poti manca :d

| bubulikutza a răspuns:

Si eu am facut acest test si am auzit de la ginecologul mamei ca trebuie din prima urina de dimineata.Nu are treaba mancarea cu ce ai tu treaba. Poti manca, poti bea.

| klas1 a răspuns:

Nu poti minca :S