| JoshuaNNN a întrebat:

Need help big grin. De ce ii place sa se bage in seama cu mine? Mi-a zis ca s-a terminat, am inteles-o, am vazut ca nu i-a pasat de mine si mi-am dat seama ca nu ma merita. Mi-am impus sa o uit, am uitat-o, numai simt nimic pentru ea.
Faza e ca (,) cu toate ca mi-a zis ca s-a terminat [de'abia am reusit sa aflu pentru ca NUMAI vorbea cu mine deloc] acum, dupa vreo 2 saptamani se pare ca incepe iar sa se bage in seama cu mine, imi pune tot felul de intrebari chiar daca se vede clar ca eu nu doresc a vorbi cu ea... e tot cu insistentele, vede ca vreau sa o evit si ce face? Vine la mine si se comporta ca si atunci cand eram impreuna [exceptie, "kiss-uri", "hug-uri"].
Oare ce vrea sa demonstreze prin asta? Ca s-a razgandit? Acum ma capiaza si pe mess, nu stiu daca mai merita o sansa, si nici nu vreau sa cred ceva prostesc... Ce credeti ca doreste?

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Oricat de cuminte ar fi,fata asta,ascunde in ea o viitoare femeie.
A fost cu tine si se pare ca nu-i ajungeai, incepuse sa "vada" ca sunt si alti baieti pe lume, dar faptul ca era intr-o relatie, o impiedica sa actioneze.Asa ca,s-a straduit sa te faca sa intelegi ca s-a terminat,ajunsese sa nu-ti mai vorbeasca deloc,numai din dorinta s-o parasesti tu,din lasitatea ei sa-ti spuna in fata ca s-a terminat.
Nu au interesat-o nici sentimentele tale investite in ea,nici faptul ca ai si tu o inima si un suflet,ea dorea sa fie libera si s-a zbatut sa-si obtina mult dorita libertate.
A incercat(sau nu) sa fie cu altcineva,se pare ca nu i-a mers si dupa ce si-a rumegat dezamagirea,a realizat ca parca era mai bine cand era cu tine.
Asa ca,acum,te vrea inapoi.
Am incercat sa dezvolt in amanunt ce s-a intamplat.
Poate ca e o fata cu un comportament politicos,poate pare bine crescuta,dar toate astea sunt doar o fatada inselatoare.
In esenta,fata isi ascute ghearele pe inima ta si isi incearca limitele viitorului ei farmec de femeie.
Nu ii permite sa te faca jucaria ei.
V-ati despartit,ai suferit,momentul critic a trecut,vezi-ti de drum si cauta o fata cu suflet in ea.
Ca sa ne intrebi pe noi aici,inteleg ca te tenteaza intr-un fel sa ii dai din nou atentie,ca esti oarecum bucuros ca te doreste inapoi,este exact ce vrea si ea.
Dar,daca ii cazi din nou in capcana,sa nu te miri peste putin timp cand iarasi va inceta sa-ti vorbeasca!
Fetele ca ea, nehotarate si "neintelese",au stricat sufletele si drumul in viata, multor baieti buni, i-au transformat in fiinte pline de sarcasm si neincredere in oameni.
Ai grija si vezi-ti de drum.

| JoshuaNNN explică (pentru greece12):

Multumesc de raspuns happy Dar sincer, cu cat trece timpu, cu atat incep sa ma gandesc mai mult la ea, incep sa tin iarasi la ea, dar simt ca numai merita o sansa...
Bineinteles, ma tenteaza sa ma impac cu ea, sunt bucuros ca ma vrea inapoi, dar ma gandesc ca poate nu o sa mai gasesc o fata ca ea [ciudat la cate a facut nu?]...Imi este frica sa nu regret dupa ca am facut asta, cum sa zic, am nevoie sa fiu incurajat, dar prietenii stiu sa fie prieteni doar cand iti este bine.

| greece12 a răspuns (pentru JoshuaNNN):

Nu cred ca ai nevoie de prieteni care sa te incurajeze sau nu,esti singurul care stie cu adevarat ce e in sufletul tau!
Iar relatia ta cu o fata e o chestiune intima,in care nu trebuie sa se amestece nimeni.
Asa ca, stai si gandeste singur, ceea ce vrei si ce nu vrei si hotaraste-te.
Ai grija sa-ti fie bine!happy

evenso
| evenso a răspuns:

Se joaca cu tine, vrea sa verifica ce poate face cu farmecul ei, ar trebui sa il pui la punct in mod elegant si sa spui ca ea iti este indeferent deja.

| JoshuaNNN explică (pentru evenso):

Multumesc de raspuns! Din cum o cunosc eu pe ea, este o fata cuminte, nu ma gandeam ca poate sa faca asa ceva mai ales ca stie cat m-a ranit...Acum stiu ca doar vrea sa se joace cu mine, la fel cum am facut si pana acum, o sa o tratez intr-un mod destul de indiferent: doar raspunsuri scurte, cu o voce mai "acra" sa ii dau de inteles ca nu imi place prezenta ei. Daca tot continua, o sa incep sa o ignor frumusel, spunandu-i ca prezenta ei imi provoaca o stare anosta.

| spaima1aricilor a răspuns:

Nu sunt de acord cu antevorbitorii mei. ar trebui sa ii rapsunzi ba chiar sa-i spui ca o privesti ca pe o amica, si sa-i cweri sfatul cu privire la o fata de care-ti place. (inventezi si tu una) si spune-i ca si fata aceea te place si cerei sfatul unde sa o scoti in oras pe acea fata. probabil ca atunci o sa isi dea arama pe fata si o sa iti spuna ca nu-i convine.

| JoshuaNNN explică (pentru spaima1aricilor):

Sa stii ca asta am vrut sa fac, pana s-a dat la cel mai bun prieten al meu [asta mi-a zis el, dar s-ar putea sa minta...] si am hotarat ca fata aceasta numai are ce cauta in viata mea, pana cand m-a bagat in seama atat pe mess cat si la liceu. [desi vedea ca ii raspund rece, mai astepta 1 minut si punea intrebari de genul "ce mai faci?"]Nu stiu, imi e dor de clipele petrecute cu ea si nu as vrea s-o las, dar prietenii imi zic sa o fac, si pana acum s-a dovedit ca ei au dreptate!

| Lascu_Ciprian_1977 a răspuns:

De regula primul instinct este si cel mai aproape de solutia ideala,de adevar.Ce mai conteaza ce incearca sa faca ea,important este ca la un moment dat ti-ai dat seama ca nu te merita,deci da-i inainte nu te mai impiedica de ea, vei gasi persoana care sa te faca fericit si care sa te merite, parerea mea.succes

| kyGirL a răspuns:

Pai poate ca s-a despartit de tine pentru alt cineva...in aceasta perioada o fost cu el...si dupa aia poate ca s-a certat cu el sau si-a dat seama ca o facut o prostie sa te desparta de tine.Sau ar mai fi o varianta, poate cand ati fost voi impreuna or fost destule probleme intre voi iar ea o decis sa ia o pauza, dupa aia sa se intoarca la tine.Eu sincer as urmari sa vad ce vrea cu adevarat iar daca continua sa se bage din nou in seama cu tine inseamna ca inca mai tine la tine.
P.S-Depinde de tine sa vezi ce se intampla cu ea si ce vrea...

| JoshuaNNN explică (pentru kyGirL):

Sa-ti spun cu ce ma ranit atat de mult, eu o iubeam enorm de mult si ea stia asta insa dintr-o data a incetat sa mai vorbeasca cu mine fara sa imi dea nicio explicatie, incepusa sa ma evite si de'abia dupa o luna am reusit sa o fac sa-mi spuna daca s-a terminat sau nu. Ea a zis ca s-a terminat si...s-a dus sa se dea la cel mai bun prieten al meu.Am hotarat ca asta a umplut paharu si de atunci am inceput sa ma comport asa [vezi mai sus]

| kyGirL a răspuns (pentru JoshuaNNN):

Atunci inseamna ca s-a plictisit de tine si vrea pe alt cineva...si cum am zis nu i-a mers bine cu tipu ala si s-a intors la tine...Si aia inseamna ca vrea sa se joace cu tinesad