| RAY a întrebat:

Nevoia de a face sex este acelasi ca nevoia de a bea apa cand isi este sete, ca cand ti foame si manci

intrebarea e de ce trebuie sa am o realatie serioasa cu o persoana doar pentru a satisface o nevoie?, inteleg ca nu-i logic sa lasi pe una gravida dar sunt atatea metode prin care poate partenerea sa nu ramana insarcinata

adica de ce trebuie sa me leg sentimental de cineva ca sa fac sex cu acea persoana?

de ce trebuie sa am o relatie cand inca nu am experienta de a sti ce este o relatie?
multe asa zise relatii se destrama cu partenerii care au varsta intre 16-25 de ani la barbatii,acest lucru demonstreaza clar ca si o a vrea sa ai o relatie ai nevoie de experiente,de maturizare, seriozitate, statut financiar cat de cat

eu unu nu consider femeia curva ca are mai multi partenerii din contra e un lucru fb asa acumulezi experienta si isi vei gasi partenerul dorit

43 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Am mai raspuns si ieri la o intrebare de genul: mie nu imi place sa ma scald unde au mai fost si altii inaintea mea, sunt boli care sa iau si daca faci sex cu prezervativ, asta daca tot insinuezi sa ai o viata sexuala activa cu mai multi parteneri.

Iar daca zici ca acumulezi experienta (desi acumulezi si cu un singur partener daca sunteti deschisi) si gasesti ceva bun, apoi altceva mai prost, cum iti mai permiti sa te intorci la "bunul" initial?

| RAY explică (pentru GoguSteriade):

Daca nu vreau o relatie, pur si simplu nu simt nevoia de asa ceva, dar simt nevoia de a face sex, care e problema, faza cu bolile cu perzevativ nu poti lua nici macar hiv

| GoguSteriade a răspuns (pentru RAY):

Sunt BTS-uri impotriva carora prezervativul nu te ajuta atat de mult pe cat te-ai astepta. Daca simti nevoia sa faci sex, de ce nu te duci sa si platesti pentru el? Te rezolva imediat fetele.

| RAY explică (pentru GoguSteriade):

Amice ma refer la fetele obisnuite de ce nu vor sex? nu alea de pe centura

| GoguSteriade a răspuns (pentru RAY):

De ce ar vrea sa faca sex cu oricine?

| RAY explică (pentru GoguSteriade):

Din placere de ce nu? sau trebuie sa platesti? de fapt tot acolo ajungi am uitat

| kaloma a răspuns:

Fetele de varsta mai mica nu vor sa experimenteze sexual.ele au nevoie de afectiune, de iubire, de respect.Din aceasta cauza nu isi vor alege primii parteneri sexuali intamplator si nici nu se vor grabi. Si tot ele stiu ca cea mai buna metoda contraceptiva nu este prezervativul, ci abstinentahappy

| GoguSteriade a răspuns (pentru RAY):

Din placere, dar nu vad ce placere gaseste cineva in a face sex cu unul luat asa, de pe strada, vorba vine.

| RAY explică (pentru GoguSteriade):

Milioane de ani asa neam reprodus asa se reproduc toate speciile cu ce suntem noi mai deosebiti, eu unu as face sex cu o fata cu care vorbesc la prima intarnire apoi vad cum se comporta de ce nu as face sex, sexul este o nevoie

| GoguSteriade a răspuns (pentru RAY):

Si sa bei apa e o nevoie, asa cum ai spus. Daca vrei sa bei apa de la magazin, cumperi o sticla. Daca vrei sa bei de la chiuveta, deja bei apa de o calitate inferioara pentru care tot platesti, ca se invarte apometrul. Daca bei de la fantana, are miros ciudat si toti nespalatii isi pun gurile acolo. Daca bei din rau, la munte, tot a fost unul mai sus de tine care s-a spalat pe picioare. Asta e o analogie buna pentru sexul asta facut aiurea sau ne-aiurea, unde apa platita e relatia si apa neplatita sunt one night stand-urile astea de care vorbesti tu.

| MasterYoda a răspuns:

Pentru ca daca nu e serios, e in gluma si o gadila si nu cred ca vrei s-o bufneasca rasul in pat

| RAY explică (pentru GoguSteriade):

Desi si sexul trebuie platit de acord, pana la urma tot la banii ajungi bagi milioane intr-o curva pana faci sex cu ea apoi te lasa pentru altu

| RAY explică (pentru MasterYoda):

Materialista/profitoara foarte serioasa e

| GoguSteriade a răspuns (pentru RAY):

Cum ai ajuns sa vorbesti de curve in care bagi milioane? Parca femeia care facea sex cu mai multi nu era curva.

| RAY explică (pentru GoguSteriade):

E ipocrita una e cand o pers e sincera cu tine alta e cand joaca teatru /profita de tine

| PrecioussGirl a răspuns (pentru RAY):

Am vrut sa iti raspund la ce ai intrebat tu insa nu mi-au refuzat astia raspunsul din pacate.
o fata care se respecta nu umbla prin paturile nespalatilorwinking
simti nevoia? ok du-te pe centura. acolo gaseste cate doresti tu!
parerea mea... esti foarte obsedat. happy
fetele vor sa fie iubite, intelese, ascultate. nu folosite ca pe niste carpe.

| GoguSteriade a răspuns (pentru RAY):

Well, iti spun ca se poate sex si intr-o relatie fara bani. Ca majoritatea au ajuns materialiste, e alta problema de care ma tin departe.

| RAY explică (pentru PrecioussGirl):

Ai inteles total gresit intrebarea
1 eu vorbesc ca nevoia de a face sex e o nevoie si in cazul unei fete
2 daca fata vrea mai multi de ce nu se respecta?
dacaa ea simnti nevoia care e problema e viata ei
nu sunt obsedat doar ca nu vreau o relatie doar pentru ca am o nevoie sper ca intelegeti

| RAY explică (pentru GoguSteriade):

Eu merg pe premiza daruiesti -primesti

| RAY explică (pentru PrecioussGirl):

O fata care vrea doar sex nu-i o carpa

| GoguSteriade a răspuns (pentru RAY):

Si eu, dar cand se ajunge la act si intram deja in intimitati. In rest, nu o sa daruiesc niciodata un cico pentru sex.

| PrecioussGirl a răspuns (pentru RAY):

Atunci cauta fete care vor acelasi lucru ca tine... eu cred ca o sa gasesti foaaaarrrtteee multehee hee
sunt cam alergica la "obsedati de sex"
poate sa faca ce vrea cu viata ei da dar nu o sa fie privita asa bine de cei din jur, desi acum o sa zici ca nu trebuie sa te iei dupa gura lumii.
uite cunosc baieti care isi satisfac nevoiele fara a avea o relatie serioasa cu fata respectiva. pur si simplu umbla din floare in floare. tongue insa atunci cand gasesc o fata cuminte, serioasa o lasa in pacewinking nu incearca sa profite.

| RAY explică (pentru GoguSteriade):

Sper ca mai inteles amice am suferit in iubire mi-am dat seama ca o relatie mai mult rau imi face m-am gandit eu am o nevoie cum sa o rezolv acum daca ma gandesc daca fetele ar lua in serios relatiile ar fi diferit poate ele asa spun ca e la moda

| PrecioussGirl a răspuns (pentru RAY):

Folosite ca pe niste carpe adica te-ai folosit de ca cum te folosesti de o carpa. dupa ce ti-ai facut treaba, o arunci.

| RAY explică (pentru PrecioussGirl):

Ma bucur ca sunt multe, nu sunt obsedat de ce exagerezei?
si un curvar cum e privit urasc prostia societatii, eu daca as gasi o fata serioasa ce e ca daca as cauta ninsoarea vara normal ca nu as lasao in pace dar asta sunt basme

| GoguSteriade a răspuns (pentru RAY):

Generalizezi. Ce cauti tu e o pasare rara, vad ca tu in realitate cauti o fata cu care sa ai o relatie serioasa, sincera, de durata, in care sa nu fie vorba doar de sex. Fa cat sex vrei daca gasesti, dar tine ochii si pe ce e pentru viitor, pentru ca nu vei trai toata viata din sex la minut.

| RAY explică (pentru PrecioussGirl):

Si ea sa folosit de mine, nu este o carpa este un om de care da resiproc facem sex nu fac singur, daca fata nu vrea nu facem, dar carpa este cand isi bati joc de o fata nu cand esti sincer cu ea

| RAY explică (pentru GoguSteriade):

Momentan nu caut nimic in domeniu -iubire eram doar curios in timp poate peste cativa ani o relatie, inca nu am cea ce imi doresc nici sa formez o familie, o relatie serioasa cere foarte multe in primul rand statut financiar

| GoguSteriade a răspuns (pentru RAY):

Dragostea nu tine de foame, dar nici nu trebuie sa te dea banii afara din casa ca sa poti avea o relatie serioasa ca om aflat la varsta maturitatii.

| PrecioussGirl a răspuns (pentru RAY):

Pei asta am zis... hai sa nu vorbesc in numele la toate fetele ca nu toate suntem la fel. vorbesc in numele meu.
eu nu vreau ca un baiat sa stea cu mine doar ca sa obtina ceva de la mine si apoi pa. si-a facut treaba.
si depinde si ce fata iti alegi.hee hee daca vrei sa aiba 90 60 90 si frumoasa si sa fie si fidela etc etc. pei na... nu le poti gasi pe toate intr-una singura.