| iceboy a întrebat:

Nici nu mai stiu ce sa cred sau ce simt crying ca acum cateva saptamani o fata m-a intrebat daca vrea sa fiu cu ea si in momentul de fata sunt cu ea si am inceput sa tin la ea si ea la mine(desi nu o cunosc prea bine) si chiar peste cateva zile prietena mea cea mai buna mi-a zis ca s-a indragostit de mine (ne cunoastem de 5 ani si nu exista niciun secret intre noi mai pe scurt ne spunem tot ) si de cateva zile si eu m-am indragostit de ea ( de exemplu aseara un prieten m-a rugat sa ii fac o poezie pentru gagicasa si eu m-am luat la vorba cu prietena mea cea mai buna si in loc sa o scriu pentru ala i-am scris-o ei si i-am dato si ea a venit la mine m-a sarutat)...deci nu mai stiu ce sa cred crying nici nu stiu cu care vreau sa fiu pentru ca nu vreau sa o ranesc nici pe una nici pe alta crying voi ce ziceti? :S

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Mai intai trebuie sa-ti faci ordine in sentimente, sa constati pe care o vrei cu adevarat si apoi sa iei decizia corecta. Cu riscul de a supara pe una dintre ele, dupa ce ai luat decizia in privinta uneia, va trebui sa-i spui celeilalte, caci prietenia cu amandoua nu va merge. Si inca ceva: nu noi suntem cei in masura sa-ti spunem ce sa faci si pe care sa o alegi, ci inima ta. Succes! Sa fii iubit!

2 răspunsuri:
| nicol20 a răspuns:

Incearca sa iti asculti inima ghideaza dupa sentimentele tale.Bafta

| byanka14 a răspuns:

Prietena ce a mai buna ramane prietena, are un singur rol in viata ta, cel de ati fi aproape la greu, pe cand iubita are rolul de a te iubi cu adevarat, eu zic ce a lalta fat nu prietena cea mai buna, daca ea e prieten ta atunci spune-i in fata ca simti ceva pentru ea dar vrei sa ramaneti prieteni. incearca sa eu spui pe un ton calm frumos si dupa aceea spune-i ca nu vroiai sa eu dai ei dar te ai lasat dus de frumusetea chibului ei...si din astea. Sigur o sa mearga a da si mai spune-i ca nu vreti sa va certati si totusi sa ramaneti prieteni!