| mafiaa a întrebat:

Nici nu stiu de unde sa incep. Sa va spun povestea mea depresiva si poate reusiti sa-mi dati un sfat bun. Am o problema cu decalotarea penisului, nu se decaloteaza tot si ma doare cand il fortez(asta doar cand e sculata. scuzati-mi expresia) si e foarte sensibil pe cap la atingere, pur si simplu nu suport sa fie atins. Mentionez ca am 20 de ani si azi a fost a 4-a incercare esuata de a face sex, cu 4 fete diferite. Toate bune si frumoase pana la punctul culminant, cand, mi s-a culcat. La sexul oral nu am problema asta. Probabil imi e teama sa nu esuez, din cauza problemei cu decalotarea, e ceva psihologic, altfel nu-mi explic, probabil imi e prea teama altfel nu-mi explic, dar nu stiu de ce, nu mi-e frica de durerea din cauza decalotarii penisului. Nu stiu ce sa mai fac, nu am fost la niciun control psihologic si nici nu vreau sa ma duc. Mentionez ca sunt virgin, de la 15 ani incerc sa fac sex si mi se culca tocmai cand sa o bag, m-am despartit de fete la care chiar tineam sa nu fiu nevoit sa mai suport umilinta si a 2-a oara. Fata asta chiar nu vreau sa o pierd, m-a terminat psihic dupa ce nu am reusit nici cu ea, nu am fost nici la job pentru ca nu m-am simtit in stare. Cum scap de teama asta? Ce e de facut? Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg.Trebuie sa stai de vorba cu fata. daca e de aceeas varsta cu tine sau un pic mai mica, sa inteleaga.Sa aiba multa rabdare cu tine.Ii explici si ei exact ce ne-ai spus si noua aici. Daca te iubeste si nu te tine doar pentru sex, va intelege si va avea rabdare cu tine. Daca aveti la dispozitie toata noaptea, stati toata noaptea pana reusiti macar 10 minute de sex normal.Pentru a infrange aceasta teama,trebuie repetata figura,nu exagerezi dar aproape zilnic.Tu ai teama in cap si trebuie sa fii inteles,pentru a prinde curaj,de a reincerca sa penetrezi. prima,a doua oara,din cauza acestui stres ca sa zic asa,penisul se retrage.Dar daca fata este intelegatoare si tu esti constient ca vrea sa te ajute,incerci din nou si din nou. Pana vei reusi si cu practica vei scapa si de decalotarea dificila a penisului.
DAR...te atentionez ca din cauza sensibilitatii penisului vei intampina si alte probleme dupa ce reusesti un act sexual.Din cauza sensibilitatii, capul penisului se poate inrosi, pot aparea bubite, care apoi se spart si se „decojesc". Penisul va capata culoare rosiatica, de aceea inainte de penetrare trebuie sa fiti lubrifiati amandoi foarte bine pentru a-ti aprea bubite si iritatii din cauza frecusului.
Deci vorbesti cu fata face to face sau la telefon si prima data lasati dragostea la o parte si va concentrati doar pe penetrare.Atat.Daca intelege te va ajuta, va fi rabdatoare pana la sfarsit, oricat va dura. Succes.

| mafiaa explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru sfaturi. O sa incerc sa vorbesc cu ea, desi nu va fi deloc usor. Ma va ajuta pentru ca stiu ca ma iubeste dar nu stiu cat de rabdatoare va fi. O sa incerc sa mai lucrez si la psihic pentru ca se poate, la oral nu am probleme cu "nivelul" chiar daca nu e o senzatie deloc placuta cand ma atinge cu limba si buzele pe cap. Mentionez ca o am si groasa iar ea fiind foarte stramta, chiar daca nu mai e virgina, o sa fie un stres in plus, daca stii ce zic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mafiaa):

Psihicul se rezola automat dupa penetrare sau chiar daca nu reusesti si ramane sa mai incercati, psihicul se linisteste.Stii ca e inteșegatoare si asta te linisteste. Nu conteaza cat de stramta este men, odata excitat, vaginul se este elastic. Nu trebuie efort deosebit.Chestia e ca daca reusesti sa o decalotezi inainte de penetrare e ok.Si lubrifiat penisul sa stii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Va rog pe cei ce cites aceste comentarii si sunteti din acei ce frecventati des biserica si aveti nu stiu ce prostii implementate in creier de biserica, sa nu raportati aceste raspunsuri si comentarii.lasati pe cei ce pun intrebarile sa-si gaseasca rezolvari la probleme.Sunt probleme reale care chiar trebuiesc asculatate si intr0un fel rezolvate.Am mai dat asemenea raspunsuri si matusile care au in cap pe dzeu si legea din nori,au raporat comentariile si a fost sters raspunsul. daca aveti cumva adaugiri au comentarii, va rog sa le adaugati. daca vis e pare strigtor la cer comentriile de acest gen, va propun sa mergeti sa faceti rugaciuni si sa va vindeti laptopurile cumparate de soti, inselandu-va in starinatate, pentru ca internetul nu e de voi.multumesc de intelegere.

| mafiaa explică (pentru anonim_4396):

Sper sa fie ok, daca nu, trebuie sa incerc cu o interventie chirurgicala. Mi-e frica de un nou esec, ma termina psihic. Am fost cu fete super dragute si bune si nu am fost in stare de ele.

6 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Simplu.Te programezi la Floreasca la chirurgie si ti se face o incizie simpla care te va ajuta sa faci sex normal si iti va lasa penisu sa se decaloteze normal.Mai pe romaneste ti se va face o circumcizie chirurgicala.

| mafiaa explică:

Am mai avut de-a face cu o circumcizie chirurgicala si a fost un dezastru, nu mi-a facut anestezia bine si am simtit aproape toata durerea. Cu creme nu se poate rezolva? Mentionez ca fimoza o am de mic