| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu știu cum să încep. Am cunoscut-o spre sfârșitul verei trecute, pe conquiztador. Ne-am împrietenit și am avut o realtie la distanță. Ne-am despărțit și împăcat de cel puțin 10 ori, din lucruri banale. Vara asta urma să vin la ea (părinții ei au o pensiune) dar bineînțeles că și acum ne-am certat și mi-a zis ce îmi zicea mereu când ne despărțeam: "Să nu te văd pe aici la vară, n-am nevoie de tine!". Până azi chiar am crezut că nu o mai iubesc, zicându-mi "În sfârșit mi-a trecut iubirea față de ea!" dar a reapărut sau probabil nu dispăruse niciodată, era doar o impresie. De câteva zile nu ne-am mai vorbit, îmi lipsește. Ce să fac?

7 răspunsuri:
| EdKode a răspuns:

E clar ca nu va potriviti, o sa ajungeti ca Bahmutenca si Prigoana. laughing

| KinderBeeeib a răspuns:

O iubire adevarata trece si prin foc daca va certati de 100 de ori din lucruri banale nu este o iubire adevarata deci nu rezista vorbeste cu ea si spune-i ce isi doreste:
A.sa fie cu tine ( bine suntem impreuna)
B.Nu..lasa-ma (pa-pa)

| beautifullie a răspuns:

Impacati-va a mia oara daca va iubiti. e pacat sa va despartiti si sa va certati din prostii. distanta nu desparte 2 oameni. eu sunt de parere ca ea exista ca sa intareasca sentimentele.
Caut-o tu daca iti lipseste. poate e prea orgolioasa sa o faca ea. trimite-i un sms simplu cu "mi-e dor de noi..."
Multa bafta si multa iubire!

| iarin a răspuns:

Vorbeste cu ea si lasa orgoliul la tampit la oparte

| Arnold2893 a răspuns:

Incearca sa vorbesti iar cu ea.
Si nu va mai certati de 100 ori.
Impacati-va odata!
Si o sa va intelegeti bine.
Sunt convins!
Funda?big grin

| Opincaru_Alexandra_1997 a răspuns:

Totusi se zice ca cel destept cedeaza...fi uh acela..impacati-va..trebuie sa iti ceri scuze (chiar daca nu e vina ta )..ata le place fetelor..ca baietii sa isi ceara scuze..asta e parerea mea.

| Fuflet22 a răspuns:

Eu zic ca daca nu ai vazut-o niciodata, nu prea cred ca o iubesti. Ma refer ca una e sa iti arate o poza cu ea si alta e sa o vezi in realitate.Acum eu nu stiu, daca zici ca simti ceva pentru ea incearca sa faci tot posibilul sa va intalniti pentru ca unele fete se lasa mai greu si merita sa incerci daca esti sigur de sentimentele tale pentru ea.