| Costea10 a întrebat:

Noroc TPU Am si eu o fata care-mi place I-am zis ca o plac etc, si a zis ca nu putem fii impreuna deoarece si ei ii place de cineva. (acest cineva find fostul ei prieten) A zis sa ramanem prieteni. A zis ca se poate sa fim impreuna dar nu stie. Fostul ei prieten nu o mai place... nu o mai vrea. Cand ar trebui sa ii mai zic ca o plac? sau, cum ar trebui sa ii zic, sau, sa ii mai zic? Vb aman2, ne simtim bine unu cu altu, dar nu stiu cand sa ii zic daca vrea sa fie cu mine. eu mai zicandu-i asta odata big grin

Răspuns Câştigător
| bianka93 a răspuns:

Pai.demonstreaza-i ca o plaki... ofera-i un cadow.si inkearka sa te apropii mai mult de ea...pentru ca ea in akest moment e nesigura si nu stie exact ce sa facatongue

2 răspunsuri:
| michaelx a răspuns:

Te'a pus pe lista de asteptare? asta e prea de tot.

| Bacemi a răspuns:

De fapt ar trebui sa nu ii mai spui. I-ai spus o data. Stie asta. E de ajuns. Urmatoarea data cand trebuie sa ii spui ar fi daca sunteti cumva impreuna si ea nu mai are incredere in sentimentele tale. Doar atunci. Deja ea are un avantaj. Si tu devii catelus. La cum s-a comortat fata de tine nu cred ca e corect. Ar trebui sa o lasi in pace sa isi clarifice sentimentele. I-ai spus ce simti. Stie. Ramane sa se gandeasca ea ce vrea. Si nu. Nu accepta prietenia ei. Ea ti-a spus clar ca nu se stie si ca tine la iubitul ei. Si tu trebuie sa fii clar cand spui ca vrei o relatie si nu sa fii un amic pentru ea. Nu accepta compromisuri ca vei avea de pierdut. Mergi la tinta. Stie ce vrei. Tu stii ce vrei. Ramane ca ea sa isi puna ordine in sentimente si ganduri si sa se hotarasca. Sau daca nu vrei sa fii prea dur ii spui clar ca nu vei accepta situatia asta mereu. Ca nu procedeaza corect fata de tine.