| Cruda a întrebat:

Nu am cicluri regulate. Până în iunie am luat anticonceptionale. Am hotarat sa iau o pauza de la ele, neavand raporturi sexuale.În august, septembrie si octombrie am luat câte o pastila ella one. Acum, în 13 octombrie am făcut sex neprotejat. În 14, la 26 de ore, am luat ella one. Calendarul de pe telefon îmi arata ca în 15 e ziua ovulației. În 12 am avut o secretie asemănătoare albusului, dar a apărut doar o singura data. Menționez ca la doua-trei zile după terminarea menstruației am o durere severa în ovarul drept. Sa fie atunci ovulatia? Menționez ca și atunci când luat anticonceptionale nu îmi venea în aceeași zi fix, ba cu o zi mai devreme, ba ca trebuia.
Ce credeți, se poate sa fi rămas? Mai am pana sa îmi vina ciclul în luna asta. Ciclurile mele au variat și înainte de anticonceptionale, ba 25, 26, 27, 28, 29, 31, la un moment dat și 40, dacă țin bine minte, fără sa verific calendarul.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim nu suntem medici, mergi la ginecolog acolo sunt medici care te pot consulta, ce varsta ai?

| Cruda explică:

30 ani

| Violleta2022 a răspuns:

Wow, ai luat de 3ori intr-o perioada foarte scurta cate o "bomba hormonala" care iti va afecta iremediabil organele interne, declansand chisturi, fibroame, tumori sau posibil cancere.
Nu te mai stresa cu ciclul, ca este oricum dat totul peste cap si nu mai vine regulat.

Sa stii ca s-a inventat PREZERVATIVUL si va recomand sa-l folositi de acum inainte, fiindca-ti distrugi sanatatea, care este deja afectata de la ce ai luat pana acum.