| poesia a întrebat:

Nu avem o relatie. Dar el spune ca ma iubeste enorm.Chiar daca m-am purtat urat uneori cu el, el m-a iertat si m-a iubit in continuare fara sa astepte nimic de la mine.Acum 2 saptamana a fost in tara, pentru ca el sta in Italia pentru 1 an.Si acum nu stiu ce am ma gandesc numai la el, imi este foarte foarte dor de el, credeti ca incep sa ma indragostesc de el? Credeti ca intr-adevar poate iubi astfel un om...cu atata rabdare, speranta, dezinteresat?

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Pai da, incepi sa te indragostesti de el, dar nu conteaza ca e plecat, pentru ca daca va iubiti, si iubirea e adevarata, o sa treceti peste, in ciuda distantei.
Nu poti sa spui de pe acum daca veti fi impreuna sau nu, ci doar in acel moment.
Mai rari sunt oameni asa ca el, si probabil ti-a lasat o impresie foarte buna si de aceea nu poti sa iti iei gandul de la el.

3 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Cum e dezinteresat? Nu reiese din nimic din ce ai zis tu ca e dezinteresat. Da, normal ca poti iubi un om rabdator. Se vede ca te iubeste, a vebit aici, te a iertat de multe ori. Asta nu ti da de gandit? Deloc? Fii increzatoare in propriile forte si. spune i ce simti, sau cel putin ce incepi sa simti. Ma bucur cand vad ca dragostea pluteste in aer. Sper ca te am ajutat!

| andreeadeeathebest a răspuns:

Da. draga mea,
Iubirea este un sentiment care sa castiga pe parcursul vieti.
Daca el s-a purtat frumoas cu tine te-a iertat si acum el am plecat inseamna ca sentimentele tale fata de el se dezvolta

Ai incredere in iubire!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca-ti faci si ii faci un deserviciu, sa te indragostesti de cineva de la asa o distanta, nu merita, hai trezirea.