| anonim_4396 a întrebat:

Nu cred ca stiu ce simt pentru el...credeam ca nu imi place, dar de fiecare data cand il aud vborbind despre o alta fata simt asa un sentiment inexplicabil, ma enerveaza.Imi placea sa cred ca nu sunt o persoana geloasa si de asemenea credeam ca nu imi place.E o poveste destul de complicata si ceea ce as vrea sa imi ziceti e ce credeti despre asta.E posibil sa te simti bine cu o persoana,sa iti placa cand te imbratiseaza si sa te enerveze cand vorbeste despre alte fete(cand sp ca de ex X este frumoasa) si sa nu iti placa? eu nu cred ca imi place, dar nu stiu, sunt confuza...un sfat va rog

Răspuns Câştigător
| KaterinkaBoy a răspuns:

Eu unul nu sunt iritat decat atunci cand o fata pe care o plac zice ceva de alt baiat. Daca nu o plac pe acea fata atunci nu imi pasa ce crede despre ceilalti baieti.

6 răspunsuri:
| asdfghjkldodo a răspuns:

Logic ca esti geloasa cand auzi ca spunde despre X si Y ca e frumoasa, ca e sexy, etc pentru ca, ca orice fata vrei sa fii cea mai frumoasa, cea mai sexy, cea mai atragatoare, etc si de asta simti ca esti geloasa, crede-ma : Nu il Placi! laughingwinking Funda?

| thelowe a răspuns (pentru asdfghjkldodo):

Oare? indecizia asta e mare la mine in momentul de fata...pt ca nu ar trebui sa ma deranjeze atata si pe de alta parte nu simt ca e bine decat cand sunt cu el, dupa ma gandesc ca nu imi place, de fapt simt ca nu imi place...si cand ma imbratiseaza iar ma simt bine.e asa aiurea ca nu ma inteleg.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Eu zic ca il placi! Altfel nu ai fi geloasa pentru faptul ca zice despre alte fete ce sunt frumoase. Oricum...tu stii cel mai bine daca il placi sau daca nu.

| thelowe a răspuns (pentru KaterinkaBoy):

Da,asa ar trebui, dar daca as stii, nu as mai intreba.nu stiu.sad

| thelowe a răspuns (pentru KaterinkaBoy):

Nu pot nici sa sp ca mi total indiferent...mi-as dori sa stiu sigur ca imi place sau nu

| KaterinkaBoy a răspuns (pentru thelowe):

Eu unul nu sunt iritat decat atunci cand o fata pe care o plac zice ceva de alt baiat. Daca nu o plac pe acea fata atunci nu imi pasa ce crede despre ceilalti baieti.

| Jocuri_Alina_1986 a răspuns:

Draga mea tu fara sa it dai seama it place de acel baiat si inca nu it dai seama, adica it pace cand te imbratiseaza ect.si incepi sa devi enrvanta ca vorbeste despre alte fete cas cum sunt ele si te simiti aiurea si confuza e it spun eu, tu insinea ta spui ca nu it place de el ca face asa si asa dar cand nu te priveste incepi a te uita la el si canteodata suferi mult cand spune cuvinte ne potrivite cum ar fi enrvanto si mereu astepti sa spuna niste cuvite frumoase pe acolo... ce frumoasa esti..sau ce mai faci? Asa mi s-a intamplat si mie dar eu ca o proasta ce sunt nu mi-a dat seama ca il plac doar ca nu vroiam sa recunosc si mereu cand il vad cu alte fete ca vorbeste ma simt foarte enervanta si sufer mult din cauza lui ca ma face sa ma simtn aiurea ..si de aceea it spun eu sa nu fi ca mine timida si sa suferi ca o proasta ca it place de el. ..si sa stii sunt si alti baieti pe lumea acesta deci ori it asculti bine mintile si gandurile si inima si vezi ce se afla acolo. poate esti indragostita si incerci sa i spui semtimeteletale.ori suferi ca o proasta in tacere ori it cauti pe lumea asta frumusica pe altcineva sau nu neaparat.dar mai bine este sa it uremezi inima