| anonim_4396 a întrebat:

Nu de mult mi-am început viața sexuală, așa ca nu am prea multa experiență. Eram în pat cu iubita mea, am început sa o sărut și sa o mângâi pe spate (cu gând de a o excită și sa se ude pentru a începe partida de sex ). Când am văzut ca îi destul de excitata, i-am dat jos chiloțeii, atunci am văzut ca îi curgea o substanță albicioasa gen sperma, m-am gândit ca o fi orgasm, dar poți ajunge la acest orgasm fără macar sa o atingi în zonele intime? Și orgasmul este mereu vizibil sau nu?

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Omule, pune mane de navigheaza, googale si te informeaza, nu ai nici o scuza, chiar asa?! Dar tu nu discuti cu ea la o adica?! De obicei, fata sau femeia te invita in ea deja cu mult inainte ca sa inceapa sa se scurga din ea excesul de lubrifant... Trebuia sa o mai intrebi si tu, cum se simte, daca ii place, daca vrea si altceva, si altfel, etc. Iar ca nuanta, mai exista si tipe care pot ajunge la orgasm si doar din saruturi pe gat si pe sani, daca le place mult de tine si sunt foarte excitate! Deci orgasmul e "vizibil" din miscari, roseata, transpiratie si imbujorare, plus manifestarile ei de bucurie si satisfactie fata de tine, daca ai stiut sa te manifesti corespunzator si sa o faci sa se simta super!

| mihai69 a răspuns:

Nu se pune problema că nu ai avea experiență, tu nici habar nu ai măcar despre ce se petrece pe acolo.
Bun - pe scurt e cam așa: orgasmul e o stare, o senzație și nicidecum o scurgere. Acea secreție despre care povestești e ceva fiziologic normal pentru o femeie excitată. E drept, în momentul orgasmului e posibil, la unele femei, să aibă o descărcare suplimentară de fluide, dar nu e și ceva obligatoriu.
Se poate ca o femeie să ajungă la orgasm fără să îi atingi organele genitale, dar cele care reușesc acest lucru sunt mai rare decât ciorile albe.
În ceea ce privește „vizibilitatea" orgasmului... unele au un orgasm de-l știe tot cartierul, altele nu au aproape nicio tresărire, de crezi că nu au simțit nimic.

| dragodana a răspuns (pentru mihai69):

Salut! Nici chiar eu, o femeie, nu puteam sa scriu mai bine tot ce ai scris tu.Este adevarat si sper ca ruddy sa bage bine la cap ce ai scris.Respect.

| Emilian65 a răspuns:

Lichidul de care vorbesti, este lichidul care iasa la orice femeie care a ajuns pe culmile placerii, deci in cazul iubitei tale orgasm. Acel lichid la femeie este asemanator cu sperma la baieti.