| AndreeaLupan a întrebat:

Nu demult am avut o relatie cu un baiat, dar ne-am despartit(((La moment eu nu il pot uita, incerc dar nu pot, me-a ramas in inima, in suflet, in gind.Si doresc sa fim iar impreuna, dar multi care au vorbit cu el me_au zis ca el se geneaza, cu toate ca si lui ii place mult de tot de mine. Ce sa fac? Va rog mult ajutati_ma.
Off...intelegeti ca eu am incercat sa_l uit, eu intr-adevar il iuubesc, eu stiu ca si el inca ma place tare. inca foarte tare, dar el a vorbit cu o prietena de-a mea si e_a zis ca se rusineaza si a zis ca totul la timpul lui.Eu vreau sa fac primul pas, ca in ziua de azi asa deja se face, si mie mii tot una ce o sa creada ceilalti din jur daca fac eu primul pas, dar intelegeti ca nu stiu ce sa fac. ce sa fac ca la inceput, ca primul pas?

Răspuns Câştigător
| Dizzydizz a răspuns:

Asa mi s-a int cu exulhappy
ce chestie
mi-a zis:toate la timpul lor
si am suferit.incredibil de mult
nu credeam ca pot suferi dp candva asa, dar totusi am plans si am suferit

resemneaza te.

Sau daca chiar numai rezisti, mai incearca sa iei legatura odata, atat, cu el si daca si dupa te respinge uita l, sau cel putin incearcasad
stiu cum e, crede-ma

4 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Buna. Daca el nu are nicio relatie acum ar fi bine sa incerci sa ii spui ce simti. Poate merita sa incercati din nou. Poate acum va fi totul bine si frumos. Eu zic sa va duceti pe undeva prin parc sau nu stiu. Undeva unde puteti vorbi linistiti fara sa va deranjeze nimeni.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Buna.Mai intai incearca sa iti pui in ordine gandurile, sa te gandesti bine daca chiar il iubesti sau il vrei doar pentru ca te simti singura si trista si nu ai pe altcineva. Daca chiar tii la el si el iti da semne ca ar vrea o impacare si crezi ca merita asta, incearca sa iesiti in oras ca 2 amici, fa-l sa aiba incredere in tine, fi o buna prietena pentru el, da-i sfaturi si poate o sa va impacati dar in acelasi timp nu te arata disperata.
Acum, depinde si de ce v-ati despartit...ai grija, ca s-ar putea ca daca va impaca ti sa se repete istoria si sa se ajunga si la a doua despartire... orice e posibil. Daca a gresit o data posibil sa greseasca si a doua oara si va fi mai dureros.
Bafta!happy

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Chiar iti pasa ce vor zice ceilalti? Nu conteaza cine face primul pasul spre o impacare. Daca tu chiar iti doresti de ce nu ii zici. Zi acum cand stii ca ink tine la tine ca daca stai asa si astepti poate el iti gaseste o alta prietena si atunci va fi destul de tarziu si iti va parea rau ca nu i`ai zis la momentul potrivit!
Daca iti este rusine sa ii zici in fata trimite-i un sms si zi ca daca vrea sa va impacati!
Trebuie sa ai curaj. Fa tu primul paswinking
***Mult Succes!***

| Lavu a răspuns:

Intreaba-l daca vrea sa mai stea cu tine...prinde curaj trebuie sa il intrebi...