| dancapitan a întrebat:

Nu e mai bine sa ne concentram pe Dragobete? ca Valentine e una straina, ce avem noi cu ea?

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Fiecare face ce vrea.Valentine's Day, Dragobete...conteaza sa te iubesti!

| ascovit a răspuns:

RESPECT @dancapitan happyhappyhappy

in sfarsit cineva cu aceeasi parere ca a mea in aceasta privinta :-)

| Cătălina a răspuns:

Eu zic ca avem dreptul sa facem ce dorim. Dragobetele este o sarbatoare populara, in schimb Valentine`s day este "mai de actualitate", deci, suntem liberi sa sarbatorim oricare dintre astea doua.

| SteauaNordului a răspuns:

Asa ma gandeam si eu. dar ce sa facem, efectul de turma este in floare. daca eu sunt oaia care mananca cu sare iodata ( adu-ti aminte reclama) si restul tarii se arunca in rau si se inneaca, ce mai ramane de facut? fiecare face ce vrea. eu de exemplu sarbatoresc pe 24 iubirea. coincidenta face ca pr meu sa fie nascut pe 14... dar tot nu il bombardez cu inimioare si prostioare happy
fiecare sarbatoreste cand vrea... numai iubire sa fie happy

| DeDii a răspuns:

Ba da da asa e romanu mai imprumuta si de la altioh go on

| Valy1106 a răspuns:

Asa este la noi nu exista Sfvalentin pe 14 februarie la noi este dragobetele

| alexftz_1447 a răspuns:

Intr-un fel ii dau dreptate lui MoNiCa, dar stii cum e..."efectul de turma", sarbatoreste unu Valentine's day, hop si noi, pe cand Dragobetele este o sarbatoare romaneasca din cate stiu.

| Raluca_Diana_Bizoi_1985 a răspuns:

Eu iubesc in fiecare zi, asa ca nu conteaza ca e valentines day sau dragobete