| filipeyre a întrebat:

Nu e practic imposibil sa ramai insarcinata in prima zi de menstruatie?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Teoretic e imposibil, dar sunt cateva cazuri, foarte foarte putine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza cercetarilor efectuate a reiesit si s-a stabilit atat d.p.d.v. stiintific cat si medical, ca in urma patrunderii spermei in vagin in prima zi a ciclului menstrual formarea sarcinii este in proportie de100% IMPOSIBILA. Informatia este absolut certa, sigura, precisa si mai ales ...CORECTA. Sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au existat cazuri in care a rămas însărcinată în perioada de menstruatie.Dar nu te sfătuiesc să faci neprotejat nici in ciclu nici in afara pentru ca se iau multe boli (eu am hpv si e neplacut), până nu vrei un copil fa protejat.Succes!

| NellieLovett a răspuns:

Ramai insarcinata cand esti la ovulatie. Poti avea ovulatie si in prima zi de menstruatie. Deci, da.