| stark47 a întrebat:

Nu este o intrebare! imi pace sa va raspund la intrebari pentru ca astfel imi tin mintea ocupata, departe de proprile mele probleme. poate ca multe din sfaturile care vi le dau nu vi se potrivesc.eu am o opinie mai invechita asupra dragostei,mai clasica as putea sa spun.ew cred ca atunci cand voi spuneti iubit, va referit la acea persoana care cand sunteti unul langa altul, va face sa va simtiti completi far asa mai conteze altceva in lume.de aceea va rog pe aceasta cale.nu mai folositi cuvinte ca "TE IUBESC" sau iubitul meu cand voi de fapt sunteti de 3 zile impreuna. dragostea e ceva foarte serios. poate pune la pamant pe cei mai inteligenti si puternici dintre noi.nu o mai luati in joaca, pentru binle vostru propriu

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai dreptate,dar pentru ca nu au iubit inca,pentru ca entuziasmul si simpatia pe care le simt fata de o persoana de sex opus,n-au mai simtit-o niciodata,fac greseala asta.
Este tot ce au simtit mai mult vreodata pentru o alta persoana,cum sa nu o confunde cu iubirea?
Vor intelege in timp,cei mai multi.
Cresc vazand filme de dragoste,asculta muzica in care numai de dragoste se vorbeste,intre prieteni dragostea e subiectul principal,la scoala la fel,crezi ca le trebuie mult sa creada si ei ca "iubesc"?
Vor sa fie indragostiti,vor sa iubeasca si sa fie iubiti,sunt la primii lor pasi pe acest drum spinos,eu pot sa-i inteleg,chiar daca nu sunt de acord.
Stiu ca vor invata si vor intelege.
Candva.
Dupa mii de "de ce",dupa multe infrangeri si chinuri,dupa lacrimi de frustrare si orgoliu ranit,incet,incet,se vor maturiza si vor intelege ceea ce spui.
Acum, copilareste, se joaca, ei nu stiu si nu POT intelege.
Iarta-i tu, fii ingaduitor.

| miky008 a răspuns (pentru greece12):

Ce raspuns frumos ai dat..brv ai toate aprecierile mele:*

| BonneLess a răspuns:

Iti dau dreptate. Care este intrebarea? raised eyebrows

| SyndicateX a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu tine.

| rapidistuul a răspuns:

Ai mare dreptate.Nici eu nu suport persoanele acestea care sunt de 2 zile impreuna si ele spun ca iubesc si etc..sa nu mai spunem ca au si 12 14 ani..si ma refer la fetele astea