| adellina a întrebat:

Nu inteleg cevasad. Dc mereu un baiat care tine la prietena lui sau chiar o iubeste trebuie sa o insele?

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Depinde. O varianta ar fi ca vrea sa incerce cit mai multe experiente ca dupa insuratoare sa o poata satisface nevasta.Pentru ca nepotrivirea sexuala poate fii un motiv de divort f temeinic si nu cred ca s-a schimbat legea in aceasta privinta.Doreste sa fie experimentat sa poate oferi iubitei tot ceea ce ea isi doreste oro daca nu a fost niciodata cu nici o fata nu are experienta, ar putea ca ea sa i-o reproseze acest lucru.
Sunt si alte variante dar eu pe aceasta o cred cea mai puternica. Daca iubirea e adevarata nici un sex cu nimeni nu te scoate din sufletul lui.Crede-ma ca e asa e prea lung sa explic aici de ce dar crede-ma ca e asa.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca o iubeste si o respecta, nu o inseala. Daca nu, o inseala cu diferite scuze.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu "trebuie", dar undeva, candva, am citit ca "nu inseli decat pe cine iubesti" (?!) (si nu-mi pot ierta ca nu am notat cartea si autorul!) >>> o afirmatie care ma macina de atunci inca!

| ShineMe a răspuns:

Pentru ca simte nevoia sa o faca.Cunosc foaarte multe cazuri cand erau impreuna de 4-5 ani iar brusc s-a destramat relatia din cauza ca baiatul se uta dupa alta sau fata dupa altu.Eu cred ca e ceva care o faci in momentul in acre te saturi de persoana cu care esti langa tine.Nu inteleg de ce sa faci 2 persoane sa sufere ca esti tu un fraier...Parerea mea. Oricum muuulta lume practica asa ceva

| hamsterx a răspuns:

Pentru ca nu o iubeste asa cum se lauda. zic eu big grin adica, pune`te tu in locul lui. daca il iubesti de ce l`ai mai insela? e logic.pwpici:*

| dydy22 a răspuns:

Pai din mai multe motive, poate nu i oferi ce vrea el in pat si cauta in alta parte, poate vrea sa vada cum este si cu alta fata care sa arate altfel fizic fata de cum arati tu adica ( sanii mai mari sau mai mici etc) sau poate nu vrea sa faca cu tine ce face cu amanta adica sa te tina de buna pe tine si de proate pe amante, dar eu cred ca nu te iubeste si nu te respecta daca se duce la alta parerea mea sper sa nu imi sara barbati in cap ca i jignesc dar asa sunt barbati, eu isncer nu as face asa ceva

| antonia09 a răspuns:

Buna,
Toti suntem la un moment dat tentati de ispite mai mari sau mai mici insa depinde de fiecare dintre noi sa rezistam acestor tentatii.
Cel/cea care ajunge totusi sa faca acest pas cu siguranta a avut un moment de "blackout" in care nu au mai contat sentimentele pe care le are fata de persoana iubita, a lasat frau liber atractiei "animalice" de moment.
Cu bine,

| bianca a răspuns:

Asa se intampla mereu?

eu nu stiam asta:-s

| AsU_2581 a răspuns:

Nu in toate cazurile.am patit-o si eu odata ca s-a dat o alta tipa la mine si nu am rezistat sa nu ma culc cu ea. da las ca si voi fetelor faceti asawinkingwinkingwinking

| @@ a răspuns:

Ai gresit intrebarea daca te-ar iubi nu ar face asa ceva parerea meathinking
acel om nu te merita

| liubuska a răspuns:

Mda buna intrebare, si chiar interesant de ce...probabil ca no iubeste chiar asa cum zice sau e vorba ca baiatul e un tip vinturatik, oricum cei care inseala fetele sikindu-le ca le iubesc sunt niste blegi, asa cared eu, si ma gandesc ca majoritatea fetelor ar fi deakord cu mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostie omeneasca si egoism. minciuna si prefacatorie.blestemul iubirii si dulceata pacatului inselarii.

| geronimo a răspuns:

Pentru ca fiecare dintre parteneri mai face oexperienta de viata pentru a mai inprospata putin activitatea si pentru a face apoi relatia mai durabila.

| madutza_2563 a răspuns:

Stii cum sta trebuie?!?!?! eu sunt fata si recunosc ca imi inshel prietenii in general. dc? e o intrebare buna, nu stiu cum sa explic, chiar daca tin la ei, ca de obicei tin la ei, ma simt atrasa si de altii.asta nu ar fi o problema dar si ei la randul lor se simt atrashi de mine si ma accepta chiar daca stiu fffff bine ca am un prieten stabil.nu stiu daca ai inteles ceva dar o sa incerc sa fiu mai explicithalaughing. nu o inseala intentionat, lucrul asta vine de la sine, si chiar daca o insheala, tot la ea se intoarce, o insheala intr-o seara cu una si se intoarce. dc trebuie sa o insele? pentru as satisface atractia fata de altawinking